TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Władca pierścieni

"Drużyna Pierścienia", "Dwie Wieże", "Powrót Króla" - wznowienie najsłynniejszego dzieła Tolkiena w jednym tomie.

Wydanie z magicznymi ilustracjami Alana Lee, które zainspirowały twórców filmu.

W zamierzchłych czasach kowale elfów wykuli Pierścienie Mocy. Lecz Mroczny Władca stworzył w tajemnicy Jedyny Pierścień, aby rządził pozostałymi. Ale Pierścień zniknął na wiele wieków w Śródziemiu, zanim trafił w ręce hobbita, którego przeznaczeniem stało się jego zniszczenie...

JOHN RONALD REUEL TOLKIEN (1892–1973) – jeden z najwybitniejszych pisarzy w historii, twórca niepowtarzalnego gatunku literackiego. Jego wielkie dzieła: "Hobbit", "Władca Pierścieni", "Silmarillion", "Niedokończone opowieści", "Dzieci Hurina" na zawsze zapisały się we współczesnej kulturze.

Sławę przyniósł mu w 1937 roku "Hobbit". W tej książce Tolkien powołał do życia swoją niezwykłą krainę fantazji: oszałamiający świat Śródziemia. Pełny kształt nadał mu 17 lat później w trylogii "Władca Pierścieni" – fantastycznej epopei, jedynej w swoim rodzaju powieści przygodowej osnutej na starożytnej legendzie i z głębokim wydźwiękiem etycznym.

Ogniwem łączącym obie książki jest Pierścień. W "Hobbicie" to po prostu magiczny przedmiot, we "Władcy Pierścieni" – już potężne narzędzie zła decydujące o losach świata. Świata, dla którego ratunkiem staje się nie siła umysłu czy oręża, lecz zwykły odruch serca, czysto ludzka – choć uosabiana przez hobbita – zdolność do okazania miłosierdzia.

Tłumacze: Frąc Maria, Frąc Cezary, Januszewska Aleksandra.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Amber
Autor: J.R.R. Tolkien
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 1024
Wymiar [mm]: 246x175
EAN: 9788324152056
ISBN: 9788324152056
ID: 306557

Zobacz również

Władca pierścieni
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...