TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Umieranie ożywiające

Ocena:
(77 opinii)

Nie ukrywamy, że przeczytanie tej książki wiąże się z pewnym ryzykiem. W jej tekście nie znajdziesz żadnych kompromisów, nie będziesz zastanawiał się nad słabościami innych, ani nikogo oceniał, porównywał ze sobą, ale cały czas słuchał jedynie tego, jaki to Ty jesteś...

Czy to wytrzymasz ? Czy jesteś gotowy, aby przez dwieście trzydzieści sześć stron - powoli, z chirurgiczną precyzją - odsłaniać przerażającą panoramę swojego wnętrza? Co więcej, jeżeli podążysz tą drogą, być może zawali się Twój dotychczasowy świat, wywróci się do góry nogami Twoja hierarchia wartości. Trzeba szalonej miłości, mocno zakorzenionej w Bogu, aby dobrowolnie wstąpić na krzyż swojego życia! Decyzja należy do Ciebie...

Opinie naszych Klientów (77 opinii)Napisz swoją opinię

Daje do myślenia

Dla mnie osobiście to najlepsza książka, która może zmienić życie. Polecam ją dla osób, które potrzebują sobie przewartościować życie, które wracają do wiary, a którym w życiu ciągle coś nie szło do tej pory. Według mnie mistrzowskie pisanie Ojca Pelanowskiego. Można odnaleźć siebie nie raz i nie dwa na kartkach Umierania Ożywiającego.
Książka jest stanowczo dla osób zdecydowanych dowiedzieć się czegoś o sobie, czegoś co może boleć, ale i oczyścić, a o czym Biblia mówiła już wcześniej. To książka dla osób które są gotowe przyznać się przed sobą do błędów, a na koniec jest to książka dla osób odważnych, które ufają Bogu. Umieranie ożywiające to jest to. Otwiera oczy i ożywia.

autor opinii: Emilia

Stawanie się

Książka jest zaproszeniem do rozwoju i do osobistego Stawania się .
polecam każdemu, kto chce odejść od swojej codzienności i udać się na "pustynię"

autor opinii: Anna Cieślik

Coś do czego wracam....

Moim zdaniem każdy tę książkę powinien przeczytać. Myślę, że po takiej lekturze każdy inaczej spojrzy na śmierć, a nawet przestanie się jej obawiać. Najprawdopodobniej inaczej będziemy w inny sposób przeżywać śmierć bliskiej osoby. Jestem przekonana, że każdy odnajdzie swoje zachowanie na kartkach tej książki. Jeżeli pojawiła się chęć przeczytania tej książki nie ma co zastanawiać się...

autor opinii: Katarzyna Truszkowska

Ożywiające-umieranie!

Dzięki tej książce zajrzałam do swojej duszy,jest niezwykła,trzeba przeniknąć tę książkę,linijka po linijce,polecam wszystkim!

autor opinii: Anna

Ksiażka genialna!

Treść jest tak mocna, że nie da się więcej jednorazowo przeczytać niż 1 -
2 strony! Książka wyraźnie napisana pod natchnieniem Ducha Świętego!

autor opinii: Aleksandra Kordecka

Kapłan Teolog Psycholog Zwykły Człowiek

W czasie lektury książki "Umieranie ożywiające", A. Pelanowskiego zafascynowała mnie z jednej strony - gorliwość i żarliwość tego duszpasterza, z drugiej strony jego ogromna wiedza teologiczna, filozoficzna i psychologiczna. To wielka sztuka - umieć połączyć - w posłudze kapłańskiej - w przekonującą całość wszystkie te elementy. A przy tym masz świadomość, że mówi do ciebie taki sam człowiek jak ty, człowiek, któremu nie są obce doświadczenia i cierpienia innych zwykłych ludzi. Książka ta rzeczywiście pomaga czytelnikowi dotrzeć do jego najbardziej ukrytych przed świadomością zakamarków duszy.

autor opinii: Anna Bargielska

Godna polecenia lektura

Książka rewelacyjna. Może potrzebna jest wiedza trochę szersza niż z "niedzielnej mszy raz w tygodniu". Można się lekko zdołować, A za chwilę "wyskoczyć z butów". Serdecznie Polecam!!!

autor opinii: Krzysztof Ł.

Warto

Książka jest ciekawa, rozwijająca. Dobrze jest mieć przy sobie ołówek, by móc zaznaczyć to i owo. Warto ją przeczytać - niekoniecznie tylko jeden raz.

autor opinii: Wiesław Kamyszek

,, Umieranie ożywiające.."

Książka godna polecenia...Dodałabym, że każdy chrześcijanin powinien ją przeczytać. Zmienia patrzenie na świat..Gorąco polecam

autor opinii: Beata Freitag

Pozytywna

Książka o mnie i dla mnie. Szkoda, że tak późno ją odkryłam. Czyta się nie osądzając nikogo tylko sama siebie. Naprawdę dobra pozycja, nawet dla starego.

autor opinii: Danuta Siwik

Wspaniała

Ksiąźka bardzo potrzenna ,żeby wszyscy ją przeczytali.
Mówi o nas takimi jacy jesteśmy naprawdę.
Uczy jak żyć powinniśmy bez kłamstwa.Jak bardzo kocha nas Bóg.

autor opinii: Małgorzata Paszkiewicz

UMIERANIE OŻYWIAJĄCE

Gorąco polecam tę pozycję , o. Pelanowski jest bardzo dobrym kierownikiem duchowym, dziekuję

autor opinii: ALICJA BADECKA

Opini

Świetna, głęboka książka

autor opinii: Adrian

odnaleziona...

Jestem zachwycona twórczością o Augustyna Pelanowskiego. A książka "Umieranie Ożywiające" pozwoliła mi bardziej poznać siebie, swoją głębie, sens istnienia, cierpienia, przebaczania, drogę do Ducha Św, mieszkającego we mnie. Jako penitentka tylko przed Panem Bogiem bez zażenowania opowiedziałam swoją grzeszność. A moje cierpienie? odnalazło właściwa drogę, już nie mam żalu do... A dziękuję swojemu... Że (być może dla niego cierpię). Tę książkę z czystym sercem szczególnie polecam osobom zagubionym a szukającym właściwej drogi, bo ja będę ją czytać i czytać i czytać. Serdecznie pozdrawiam czytelników i klubowiczów Tolle.pl Szczęść nam Boże.
Ps. W tej książce odnajdziesz siebie!

autor opinii: Helena Szpechcińska

Godzenie się z samym sobą

Oko, przerażające oko na okładce "Umierania ożywiającego..." sprawiało, że zastanawiałam się więcej niż jeden raz czy zajrzeć do wnętrza tej księgi.
Oko - wyraziste, pełne treści, dążące do wypowiedzi, a może żalu... Kto wie... Może to chęć przekazania informacji o ciekawych chwilach życia. Jakże trudno określić okrutne przeżycia Jezusa Chrystusa, jak trudno jest przybliżyć do siebie jego mękę.
Cierpienie Pana stawia nas na nogi, zaczynamy rozumieć co znaczy walka człowieka o życie. Rozpoczynamy trudny czas godzenia się z samym sobą.

autor opinii: Teresa Kmieć

Otwiera oczy... polecam !

autor opinii: Kasia P.

bardzo dobra

super obsluga, szybka dostawa, najlepsza cena na rynku jaką znalazłem. Polecam

autor opinii: Jakub Białek

"Umieranie ożywiające"

To wielkie szczęście czytać tę ksiązkę. Ożywia, daje nadzieję i zrozumienie siebie.

autor opinii: Edyta Lebieżyńska

Doskonała !!

Bardzo dobra książka.Pomaga nam spojrzeć na ludzi, którzy zadają nam rany z innej, Bożej perspektywy. Uczy, że przechodzenie cierpień ma sens gdyż po nich powstajemy wzmocnieni łaską w Chrystusie, oczyszczeni i po prostu lepsi.To pozycja, która otwiera oczy na pewne sprawy w naszym życiu.

autor opinii: Malwina D.

Książka dała mi dużo do myślenia ............bardzo polecam niesamowita ............dziękuję

autor opinii: Żaneta Lewczuk

Pewnego rodzaju PRZEBUDZENIE

Książka ta otworzyła mnie przed sama sobą. Miałam zdeptane emocje przez Kogoś..... Ale dzięki słowom o.Augustyna przebudzilam sie do życia, dla siebie, choć nie jest to łatwe.

autor opinii: Edyta

Zdecydowanie bardzo dobra książka

Jestem w trakcie czytania... zdecydowanie uważam, że nie da się jej przeczytać jednym tchem, ale fragmentami i najlepiej omówić potem poruszenia, które dokonuje w sercu przed Panem. Warto ją przeczytać, ponieważ zmienia podejście do sytuacji trudnych, które są wpisane w życie każdego człowieka. Zaczęłam żyć... bardziej szczęśliwie :-)

autor opinii: s. Monika

Ksiazka wspaniala !

Osobiście jestem jeszcze w trakcie czytania. Książka zachwyca, imponuje, pobudza do refleksji i pracy nad sobą ! Ofiarowałam 3 książki bliskim mi osobom pod choinkę są również zachwyceni.
Dziękuję autorowi o.A Pelanowskiemu.Niech Pan błogosławi !

autor opinii: s.Rybus Barbara

intrygująca..

Skusił mnie opis książki , a także opinie osób,które ja przeczytały. Książka daje wiele do myślenia,póki co jestem w połowie i ..nie mam odwagi czytać jej dalej ! Myślę,ze jest warta polecenia,głownie osobom głęboko wierzącym...

autor opinii: Monn

Moje zdanie o książce

Dość trudna, ale naprawdę warto przeczytać.Zmusza zastanowić się i rozważyć niektóre myśli i fakty, które początkowo mogą wydawac się absurdalne... Polecam.

autor opinii: Waleria Kuncewicz

Uzdrawiająca

Książka z gatunku tych,których nie czyta się jednym tchem.Czasem trzeba przerwać po rozdziale,czasem po kilku stronach,a czasem po jednym zdaniu.Drastycznie zmienia dotychczasowe postrzeganie siebie,życia i Boga.Dla zagubionych i dla tych,którym się wydaje,że jest dobrze.Zdecydowanie polecam każdemu.

autor opinii: Katarzyna P.

Bardzo Polecam

Kolejne odkrycie, pozwala zrozumieć na czym polega uzdrowienie duszy. Bardzo Polecam

autor opinii: Halina Sakowska

wartościowa pozycja

Książka nie jest prosta w przekazie, jednak bardzo wartościowa. W mojej ocenie jej czytanie wymaga świadomej uwagi. Niejednokrotnie, zdarzało mi się powtórnie czytać tekst, by zrozumieć sens przekazu. Polecam szczególnie poszukującym……odpowiedzi na ważne pytania.
Lektura potwierdza, że umieranie ………..(bywa/jest) ożywiające.

autor opinii: Kinga

wspaniała książka!

Książka skłlania do refleksji nad własnym życiem, pomaga stanąć w prawdzie o sobie samym. Naprawdę poruszająca i godna polecenia pozycja :)

autor opinii: Monika T.

...

Trudna książka, wymagająca ciszy , skupienia i otwarcia się na prawdę o sobie samym . Pomaga spojrzeć na siebie i rzeczywistość z innej perspektywy. Dla osób , które chcą wzrastać w wierze, pragną poukładać swoje wnętrze i poszukują Boga . Polecam!

autor opinii: Elżbieta Linka

Książka w której czuć moc Ducha Świętego

Super książka,jestem pod wrażeniem.Czytałam ją delektując się każdym zdaniem.Jest w niej tyle życiowej mądrości i wskazówek ,że będę do niej wracać zawsze kiedy tylko będę w potrzebie.Dzięki niej inaczej postrzegam świat i ludzi ,łatwiej przyjmuje porażki, i jednoczęśnie potrafię cieszyć się tym co mam.Książka otwiera na na Słowo Boże..Dzięki przystępnemu i prostemu tłumaczeniu autora odkrywamy jak ważna jest dla wierzącego lektura Pisma Świętego.Szczerze polecam wszystkim bo każdy powinien ja przeczytać.Rewelacja!

autor opinii: M.Wójtowicz

polecam

Książkę kupiłam na prezent,sama jej jeszcze nie czytałam ale osobie obdarowanej zrobiłam wielka radośc wiec na pewno zechce ją przeczytac.

autor opinii: Małgorzata Myszka

umieranie ożywiające-polecam

Fantastyczna książka, która wnosi do naszego życia wiele istotnych treści i mądrości.Pozwala spojrzeć na życie, ludzi na świat a przede wszystkim na siebie samego z perspektywy Bożej prawdy i miłości.Obnaża nasza osobowość, nazywa po imieniu nasze słabości i w bardzo dojrzały sposób tłumaczy nasze zachowania przytaczając na dowód liczne biblijne cytaty.
Autor często powołuje się na swoje doświadczenia z duszpasterskiej pracy i życia.
Jest to taki rodzaj lektury , do której się wraca, gdzie niektóre rozdziały i strony czyta się po kilka razy a wybrane fragmenty zapisuje.
Polecam książkę każdemu , myślę , że i ateista znajdzie tu mądrość dla siebie.

autor opinii: Barbara Przybylska

polecam

dobra ksiazka a takze szybkie jej dostarczenie polecam

autor opinii: peter

TRZĘSIENIE ŻYCIA

Ta książka zburzyła mój dotychczasowy system patrzenia na relację z drugim człowiekiem. Polecam wszystkim którzy chcą na nowo odkryć wartość Boga siebie i drugiego człowieka w swoim życiu. Ojciec Augustyn rewelacyjnie wplata komentarze do codzienności w nawiązaniu do medytacji Pisma św. Książkę warto zawsze przeczytać ale szczególnie jeśli zmagasz się ze swoją chorobą, chorobą najbliższych lub trudnościami w relacjach z rodziną.

autor opinii: Magdalena Procajło

Jednym tchem

Ta książka zmienia.Zmienia spojrzenie na siebie.To spojrzenie nie boli, bo oprócz tego ,że dowiadujemy się prawdy o sobie to jednocześnie Pelanowski a w nim Duch św. pokazuje nam wyjście.Ksiązka daje nadzieje,nazywa to co nie nazwane było w nas, a co przszkadzało nam żyć.Chwilami łapałem się na tym ,że czytałem jak bardzo dobry kryminał,z drugiej strony każdy rodział wymagał przemyślenia.Jest to ksiązka do której sie wraca i znajduje się nowe rzeczy.polecam.

autor opinii: Janusz

Bardzo dobra książka! Polecam wszystkim ! Super książka jak i księgarnia :)

autor opinii: Bożena Urbańska

Wyśmienita

Jest to doskonała książka O. Pelanowskiego, choć dość trudna, dotykająca bardzo bolesnych spraw. Ojciec Pelanowski jak zawsze wszystko nazywa po imieniu, wyciąga na wierzch. Czyta się ją powoli, po każdym wątku trzeba zrobić sobie przerwę na "przetrawienie" materiału. Polecam każdemu kto nie boi się ujrzeć prawdy o sobie i kto chce każdego dnia stawać się lepszym człowiekiem.

Bardzo mądra i pouczająca!

Już sama okładka książki intryguje i zachęca do tego, by po nią sięgnąć. Szeroko otwarte oczy mogą wiele mówić - mogą krzyczeć z przerażenia lub cieszyć się ogromną radością.
Dla mnie "Umieranie ożywiające" to lekcja pełna Boga, interpretacja Biblii w prosty sposób, niejako jej tłumaczenie. Czytając ją można się poczuć wyróżnionym i ma się wrażenie, że to konkretnie do nas mówi Bóg. Ciągle jeszcze za mało czytamy Biblii, a ojciec Pelanowski pokazuje, że warto, bo to pełna dobrych wartości skarbnica wiedzy. Oprócz interpretacji Biblii książka zmusza do głębokiej refleksji nad życiem, nad sobą i drugim człowiekiem. Pomaga w zwątpieniu, w przeżywaniu trudnych chwil. Wyciąga na światło dzienne to, co boli i pokazuje, jak sobie z tym poradzić.Podnosi na duchu, umacnia wiarę w siebie, wręcz każe pokochać siebie razem ze swoimi wadami, które nas na pewno nie wykluczają w oczach Boga, a to, samo w sobie daje nadzieję i pocieszenie.
"Umieranie ożywiające" nie traktuje o śmierci fizycznej jako takiej, lecz o duchowej. Wielokrotnie umieramy, poświęcamy się, ofiarujemy za kogoś, a to na pewno nie pójdzie na marne. Zawsze dostajemy od Boga tyle, ile nam potrzeba, ile jesteśmy w stanie znieść. Nigdy zbyt wiele.
Myślę, że ta książka to rehabilitacja naszej często utrudzonej i przytłumionej wieloma problemami duszy. Najlepsza rehabilitacja, o jaką można poprosić.
Ta książka na pewno nie zostanie pokryta kurzem w mojej biblioteczce. Będę do niej często wracać. Trzeba!
Serdecznie polecam innym czytelnikom, ponieważ zapada głęboko w serce i nie pozwala przejść obok niej obojętnie.

autor opinii: Urszula Dubicka-Mazurczyk

GODNA POLECENIA

Augustyn Pelanowski, niesamowita postać- to co pisze czy mówi daje do myślenia i zapada w sercu na długi czas.
Gorąco polecam każdą jego książkę.
Korzystając z okazji chcę mu podziękować za to, że jest niesamowitym narzędziem w rękach Boga.

autor opinii: Marzena Skrobisz

Rewelacyjna książka! Jak zresztą wszystkie książki O. Augustyna Pelanowskiego :)

autor opinii: Izabela

mega

mega książka - porusza to co najważniejsze w życiu!
szczególnie pomocna w sytuacjach TRAGICZNYCH i TRAUMATYCZNYCH

autor opinii: Piotr

Aby zyć, trzeba obumrzeć

Książka zmusza do głębokiej refleksji, jest jak snop światła rzucony w głąb siebie. Słowa Biblii w interpretacji A.Pelanowskiego pozwalają zrozumieć duchowe aspekty funkcjonowania człowieka, każą przeformułowąc opinię o sobie, przybliżają do prawdy,czasem bolesnej, w konsekwencji prowadzą do wolności.

autor opinii: Anna Góra

bardzo polecam

Książka niesamowice daje do myślenia. Każdy kto uważa się za osobę wierzącą i zastanawia się choć czasem nad sobą i swoim życiem, powinien koniecznie ją przeczytać. Z pewnością nie skończy się na jedym czytaniu. Ja stale do niej wracam. Moim zdaniem to najlepsza książka o. Augustyna- choc wszystkie jego książki są godne polecenia.
Jedna z najlepszych książek jakie przeczytałam - a czytam bardzo dużo.
Szczerze polecam.

autor opinii: Dorota Celuch

umieranie ożywiające

Dziękuję przez wiele lat ,a właściwie przez całe życie nie czułam się tak zrozumiana ,krytykowana ,a jednocześnie akceptowana. Dzięki tej książce ,a właściwie autorowi tej książki będę mogła iśc dalej nie tylko mając większą nadzieję ale i wiarę że Bóg mnie kocha ,a nie odrzuca .Bóg zapłac

autor opinii: Danuta Bancerz

Polecam...

Ksiązka otwierająca oczy na wiele istotynych w naszym życiu prawd, których poznanie i zrozumienie pozwala na odkrycie własnego wnętrza.

autor opinii: Emilia

Jest to taki typ książki do której warto powrócić.Czyta się ją ciężko, ale naprawdę warto,

autor opinii: Paulina Nawój

Ocena

Rewelacyjna książka..

Błysk flesza w moje życie.

Książkę " Umieranie ożywiające..." przeczytałam z zapartym tchem, bardzo szybko, ale ze zrozumieniem poruszanych w niej tematów, a właściwie treścią sięgającą do zakamarków mojej duszy i najskrytszych myśli.Po raz pierwszy uświadomiłam sobie, a mam 56 lat skalę błędów i życiowych porażek. Fakt, że właśnie ta książka mnie zainteresowała przypisuję delikatnemu prowadzeniu przez naszego Pana i Króla. Bóg przemawia do nas przez ludzi, których spotykamy na swojej życiowej drodze, przez słowo pasterzy Kościoła skierowane bezpośrednio do naszych sumień.Człowiek zastanawiający się nad sensem życia znajdzie w książce ojca Augustyna Pelanowskiego odpowiedź na zależność przyczynowo-skutkową swoich dobrych i złych wyborów oraz ich konsekwencji w naszym często zagmatwanym i niechlubnym życiu. Do książki " Umieranie ożywiające należy wielokrotnie powracać, aby kontrolować czy za bardzo nie zbaczamy z drogi do świętości.

autor opinii: Ewa Giersz-Kubińska

Proces odkrywania Radości i Pokoju Bożego w sercu człowieka.

Ojciec dzieli się z czytelnikiem, czytelnikiem odważnym swoim doświadczeniem wiary i modlitwy. Dojrzałe życie wiarą jest procesem wymagającym od chrześcijanina współpracy z Łaską Bożą przyjmowaną w całym życiu. Rozeznanie i światło do pełnienia woli Bożej chrześcijanin czerpie się z modlitwy i Słowa Bożego. Ojciec Augustyn przedstawia życie z Bogiem jako wielką przygodę, w której można się spodziewać nierzadko nieprzyjemnych niespodzianek. Odkrywając Miłość Boga coraz wyraźniej jawią się przed oczyma duszy człowieka jego grzechy, zranienia, słabości. Aby mieć Życie trzeba obumrzeć jak pszeniczne ziarno. Jedynie Śłowo Boga może mam pomóc zmartwychwstawać każdego dnia do Miłości. Ta książka to zachęta do radykalnego życia Miłością i Wiarą a także traktowania z humorem tego co niekiedy jawi się jako trudne dla nas i bolesne. Polecamy i bardzo dziękujemy Ojcu Augustynowi Pelanowskiemu.

autor opinii: Sisotry Karmelitanki Bose

znakomita i głęboka

znakomita i głęboka!

autor opinii: Piotr

Porządna inwestycja w siebie

Jeśli katolik na prawdę chce odnaleźć właściwą drogę ku Bogu i serio potraktować powołanie do życia to książka "umieranie ożywiające" jest jedną z wielu drogowskazów jak to osiągnąć. Książka jest napisana jasnym językiem, w oparciu o teksty Pisma Świętego i służy świetnie jako takie małe rekolekcje w domu :) Dzięki tej książce moje życie duchowe pchnąłem do przodu i jestem z tego dumny. Polecam

autor opinii: Mirosław Wojtala

Mocne!

Tematyka zawarta w tej ksiązce nie była mi obca a i własne doswiadczenia potwierdzały prawdziwośc zawartych w niej treści. Nie mniej uderzenie było mocne. Tę książke powienien przeczytac każdy, kto uważa siebie w jakimkolwiek stopniu za chrześcijanina. Gorąco polenam.
Emilia

autor opinii: Emilia Roszkowska

jestem pod wrażeniem !

Książka ta otwiera, oczy (serce) na sprawy najważniejsze!
Autor ujmuje zawiłe tematy w sposób jasny i prosty na zasadzie autentycznych przypadków z życia tego współczesnego jak i z przykładów z Pisma Świętego. Oprócz tego wyjaśnia np. co oznaczał dany wyraz czy imię w tamtym języku! Polecam ! : )

autor opinii: Grażyna Tyszkiewicz

Umieranie ożywiające

Czytam ją powoli, raczej rozważam tym bardziej, że czytam odpowiednie fragmenty Pisma Świętego. Daje dużo do myślenia- przemyślenia własnych postaw i problemów. Czytałam wiele książek o podobnej tematyce, ale tą uważam za najlepszą. Trzeba mieć taką lekturę i wracać do niej.

autor opinii: Maria Kalata

Ta książka ma moc:)

Jak zresztą każde w których przytaczane są cytaty z Biblii. Jak dla mnie książka rewelacyjna, uświadamia sporo rzeczy, ale i daje pocieszenie. Na mnie zadziałała. Serdecznie polecam

autor opinii: Katarzyna Włosiniak

Polecam

Genialna książka! Każdy, kto poważnie myśli o swojej wierze powinien ja przeczytać!

autor opinii: Czytelnik

Polecam

Książka którą każdy powinien przeczytac! Jest tam dużo informacji dzieki którym inaczej spojrzałem na świat i swoje wnetrze, to najciemniejsze wnetrze duszy której sam sie bałem......
Polecam

Stefan

To sie nazywa prawdziwa terapia duszy. Książka ukazuje wszystko, nie zakłamuje rzeczywistosci jak pseudo psycholodzy i psychoterapeuci. Polecam wszystkim, warto przeczytac i sie obudzic!!!

Prezent

Książkę kupiłem dla swojej siostry ciotecznej jako prezent urodzinowy. Opowiadając mi o niej stwierdziła że czyta "książkę swojego życia". Ogólnie była bardzo zachwycona.

autor opinii: Karol Grec

O "Umieraniu ożywiającym"

Jest to prawdziwa uczta duchowa. Czytamy razem z małżonką Dotyka tematu, który jest bardzo istotny ale jednak pomijany w publikacjach. Temat umierania w jakikolwiek sposób, dotyczy chyba każdego, a jest jednak tematem "tabu" chyba też w naszej mentalności kształtowanej przez dzisiejszą rzeczywistość. Dlatego też dziękuję za przysłanie mi/nam (rodzinie) tej pozycji. Umieranie ożywiające - tego było mi brak.

autor opinii: Mieczysław Pyrcz

Umieranie ożywiające...

Świetna książka.Należy ją przeczytać.

autor opinii: Dorota P

Bolesna ale prawdziwa

Trudna terapia pokazująca jak często żyjemy w zakłamaniu i w iluzji. daje jednak światło nadziei a wręcz peności, że poświęcając swe życie zyskujemy więcej, odpowiada na pytanie po co ofiara w życiu, po co sie starać. To proste by życ i by po nas coś zostało.

autor opinii: ks. Radosław Rychlik

ogromnym dobrem jest słuchanie (czytanie) człowieka, który otrzymał łaskę dojrzałej wiary.

autor opinii: Anna Słomian

Najlepsza

To jedyna moim zdaniem warta uwagi prócz pisma świętego książka.Najdziwniejsze jest to że zrozumiałem ją za pierwszym razem.Naprawde po niej człowiek się zmienia na lepsze....

autor opinii: Cobra

Książka jest świetna. Zachęca do rozmów z samym sobą i innymi. Każdy rozdział przynosi nowe i niezwykłe odczytanie historii biblijnych wskazując na ich ponadczasowość. Wspaniały język, bogactwo myśli i kreatywne podejście do tematu to zalety tej książki.

autor opinii: xxx

Budująca

Książka, która pozwala po analizie pokochać siebie
i inaczej spojrzeć na historię swojego życia.
W wielu miejscach identyfikuję
siebie z opisanymi wydarzeniami, w tym także z Biblii.

autor opinii: Halina Bukowska

chrześcijański horror

Każda strona tej książki trzyma w napięciu... rzeczy, których się z niej dowiedziałam nie znałam wcześniej choć od wielu lat czytam katolickie pozycje i poznawanie prawdy na swój temat nie budzi we mnie lęku...wielokrotnie musiałam robić sobie przerwy czytając tę książkę, gdyż bogactwo prawdy w niej jest oszałamiające i nie da się jej przeczytać od deski do deski w jeden dzień..polecam ją wszystkim znudzonym życiem, szukającym sensu swej egzystencji, a z drugiej strony pewnym swojej wiary gorliwym katolikom..dla jednych i drugich ta książka może być jak kubeł zimnej wody - dla mnie jest i wciąż do niej wracam...ciągle budzi we mnie te same emocje - bojaźń Bożą...

autor opinii: Irena 35 lat narzeczona

pozycja trudna do przecenienia

bez ogródek - czym jest naprawdę życie duchowe. Jazda bez trzymanki - tylko dla tych, którzy szukaja Prawdy którzy si jj ni boją. Dałbym ocene 6, gdybyście taka w swoim zakresie przyznawanych ocen mieli.
Bez zbytniego psychogolizowania, oparte rzetelnie na Słowie Bożym i żywym doświadczeniu Boga. Prawdziwa, żywa mistyka XXI wieku!

autor opinii: Jerzy Tomczuk

BARDZO DOBRA KSIĄŻKA

książka, do której potrzeba wciąż wracać. Czytałam ją pożyczoną w minione wakacje, a ciągle wraca do mnie, że muszę ją kupić, jest mi potrzebna. Posługując się żywymi historiami biblijnymi, autor zmusza do zastanowienia się nad sobą, nad własnymi lękami, słabościami, dociera do zakamarków bolącego,poranionego serca, by dać mu nadzieję. Boża Łaska może uleczyć w nas wszystko.
Książka ma naprawdę właściwości terapeutyczne. Polecam!

autor opinii: Marta

Zdecydowanie polecam

Nie przeczytasz o pewnych waznych rzeczach nigdzie indziej , jak tylko tu. Jeden z rozdzialow- co zrobic aby Twoje zycie nie zgnilo jest tak powalajacy i odkrywczy. Stale do niego wracam. Dzieki niemu dowiedzialam sie w jaki sposob grzechy przodkow zatruwaja moje zycie i jak sie uwolnic od destrukcyjnego DZIEDZICTWa.

autor opinii: Karolina

Polecam

Świetna książka, do której będę wracać. Poruszająca, zmusza do zastanowienia się nad swoim życiem.

autor opinii: Marta

polecam ZDECYDOWANIE!

jesli chcesz przeczytac ksiazke ktora faktycznie da Ci cos do myslenia i sprawi ze zobaczysz a nie tylko bedziesz widzial to kupuj! polecam ;]

autor opinii: jova

Ksiazka trudna, ale godna polecenia.

Ogolnie ksiazka jest dobra. Polecam ja szczegolnie tym, ktorzy zmagaja sie z tematem nieuchronnosci smierci i chcieliby sie do niej jakos wewnetrznie przygotowac.

autor opinii: Georg Krainski

Rewelacja!!!

Książka porywająca moje wnętrze. Czytając ją mam ciągle przekonanie,że Bóg z a w s z e odpowiada na nasze potrzeby-bo ja przecież szukałam właśnie tego, na obecnym etapie mego życia.
Bóg zawsze daje pokarm odpowiedni dla potrzeby duszy.
Po prostu rewelacja!!! Czytam, wracam, czasem tylko po kilka zdań aby dobrze przetrawić i przyswoić...

autor opinii: Małgorzata Bira

Głęboka prawda o nas i naszym życiu...

Moim zdaniem jest to najlepsza książka o.Augustyna Pelanowskiego jaką dotąd przeczytałam.Odkrywa bezlitośnie nasze ciemne zakamarki duszy,konfrontuje z nimi.Obnaża całą iluzję naszego życia, w której większość z nas tkwi z niewiedzy,z lenistwa, z wygodnictwa.Ta książka poszerza nasze horyzonty.Jest światełkiem w mrocznym tunelu naszej podświadomości.

autor opinii: Halina

Niesamowita książka!

Porusza najbardziej zacienione i najgłębsze zakątki serca.
Czytając, miałam odczucie, że jest skierowana bezpośrednio do mnie. Nie ma w takiej sytuacji dokąd uciec, ani się gdzie ukryć i udawać, że to dotyczy innych, tylko nie mnie. Książka niejako "zmusza" czytelnika do głębokich przemyśleń i zastanowienia się nad swoim życiem i w wielu przypadkach może mieć uzdrawiające skutki. Książka nie jest o śmierci fizycznej, ale o umieraniu wewnętrznym, duchowym z powodu różnych przyczyn.Tyle w niej PRAWDY, że ja osobiście nie byłam w stanie przeczytać więcej niż jeden rozdział dziennie, mimo, że nie są zbyt obszerne.Ale jest w niej coś takiego, że następnego dnia znów po nią sięgałam.
Gorąco polecam tę lekturę.

autor opinii: Krystyna

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Pomoc. Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa
Autor: o. Augustyn Pelanowski OSPPE
Ilość stron: 236
Wymiar [mm]: 130x210
EAN: 9788385566120
ISBN: 83-85566-12-0
ID: 130799

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Umieranie ożywiające Umieranie ożywiające
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...