TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wśród mędrców starożytności

Ocena:
(1 opinii)

Druga po Lekcji filozofii książka Łukasza Henela wydana nakładem eSPe.

"Wśród mędrców starożytności" to doskonała pomoc naukowa dla nauczycieli prowadzących zajęcia z etyki, filozofii i języka polskiego na poziomie gimnazjum oraz szkoły średniej. Krótkie teksty źródłowe, przystępne komentarze, pytania do dyskusji, ciekawostki, a nawet... krzyżówki i psychozabawy sprawiają, że pozycja ta z pewnością zaciekawi nie tylko uczniów i nauczycieli, ale także osoby hobbystycznie interesujące się filozofią.

Czy filozofia jest nam potrzebna? Jaki jest jej związek z ekologią, stylem życia, tolerancją, nauką, bronią masowego rażenia, gospodarką i... załatwianiem spraw w urzędach? W uzyskaniu odpowiedzi na te i wiele innych pytań pomagają nam nauki tytułowych "mędrców starożytności".

Autor, omawiając poglądy poszczególnych filozofów, stara się przede wszystkim odnieść je do współczesnych problemów, bliskich każdemu człowiekowi.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam!

Świetna pomoc naukowa na lekcję etyki. Można wykorzystać ją jako podręcznik dla uczniów. Inne książki z którymi się spotkałam to po prostu trudne, filozoficzne opracowania z których uczniowie raczej niewiele zrozumieją (uczę etyki w gimnazjum). W tym przypadku jest inaczej... pytania do dyskusji, krótkie teksty źródłowe, krzyżówki :-) Jestem mile zaskoczona. Szczerze polecam!

autor opinii: Irena Gonian

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Łukasz Henel
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 108
Wymiar [mm]: 160x230
EAN: 9788374823494
ISBN: 978-83-7482-349-4
ID: 178961

Zobacz również

Wśród mędrców starożytności
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...