TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wychowywać do wartości

Książka „Wychowywać do wartości” mówi o kształtowaniu cnót w rodzinie: o tym, jak nauczyć dzieci żyć z godnością, by mogły być szczęśliwe.

Wychowując do wartości, staramy się kształtować w nich te nawyki, które pozwolą im dobrze postępować w każdych okolicznościach, kierować się wolną wolą. Rozwijanie cnót ma na celu formowanie osób, które odkrywając sens i cel swojego życia, mają osobisty projekt życiowy, dojrzałość i ideały.

Rodzina jest środowiskiem właściwym dla kształtowania osoby. To w rodzinie wykuwa się najgłębsze postawy życiowe, uczy się odpowiedzialnego korzystania z wolności i tutaj zazwyczaj najlepiej rozwija się osobowość.

José Antonio Alcázar Cano – ukończył studia w dziedzinie nauk pedagogicznych, był dyrektorem ds. badań oraz doradcą ds. wychowania w fundacji Fomento de Centros de Enseñanza, instytucji założonej w 1963 r. przez grupę rodziców, nauczycieli i wychowawców, która prowadzi obecnie w całej Hiszpanii kilkadziesiąt szkół na wszystkich poziomach nauczania. Jest dyrektorem międzynarodowej instytucji zajmującej się doradztwem edukacyjnym Identitas (edukacja spersonalizowana).

Fernando Corominas jest doktorem inżynierii morskiej Uniwersytetu w Madrycie oraz współzałożycielem i długoletnim prezesem Europejskiego Instytutu Badań Edukacyjnych (IEEE), instytucji prowadzącej w kilku krajach szkoły na wszystkich poziomach nauczania. Przez wiele lat prowadził badania w dziedzinie wychowania w rodzinie, wygłosił setki wykładów w wielu krajach Europy, Azji i Ameryki. Jest autorem kilku książek i innych publikacji z dziedziny zarządzania i pedagogiki.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Apostolicum
Autor: Jose Antonio Alcazar, Fernando Corominas
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 232
EAN: 9788379190140
ISBN: 978-83-7919-014-0
ID: 445388

Zobacz również

Wychowywać do wartości
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...