TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wymagania i pasja. O wychowaniu chrześcijańskim

autor: Franciszek
Wychowywać to dawać życie. Miłość jest jednak wymagająca. Domaga się zaangażowania najlepszych środków, wytrwałej chęci, obudzenia pasji i wyruszenia z cierpliwością w drogę.

Papież Franciszek

Kolejna książka papieża Franciszka - tym razem o wychowaniu.

Każdy z nas jest lub będzie chrześcijańskim wychowawcą: są nimi rodzice, nauczyciele, członkowie wspólnot chrześcijańskich oraz wszyscy, którzy przyczyniają się do wzrostu duchowego nowych pokoleń.

Ojciec Święty poświęca tu dużo uwagi rodzinie; pokazuje, jak wielka odpowiedzialność za nowe pokolenie ciąży właśnie na niej. Tłumaczy, jak wielkim zadaniem jest przekazanie nie tylko wiedzy, ale również wszystkich wartości i ideałów.

Według Franciszka wychowanie to nie tylko ciężka praca, ale też powołanie, radość i pasja.

Teksty papieża zawarte w tej wyjątkowej książce pomogą nam jako wychowawcom chrześcijańskim stawić czoło wyzwaniom współczesnej kultury, a młodym pozwolą pokonać zarówno trapiące przygnębienie, jak i snobizm czy egoizm. Pokażą, jak skutecznie powoływać się na przykład Jezusa, naszego Mistrza.

Ojciec Święty, sam będąc wychowawcą, przygotował tę książkę w formie prostego, przystępnego podręcznika, z którym możemy pracować na co dzień.

Informacje techniczne

Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Wydawca: Esprit
Autor: Franciszek
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 184
Wymiar [mm]: 130x200
EAN: 9788363621285
ISBN: 9788363621285
ID: 269667

Zobacz również

Wymagania i pasja. O wychowaniu chrześcijańskim
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...