TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zagrożeni alkoholem, chronieni miłością

Ocena:
(25 opinii)

Ta książka nie mówi o alkoholu, lecz o człowieku w obliczu alkoholu. Kto nadużywa alkoholu, ten zastawia na siebie kuszącą pułapkę, gdyż obiecuje sobie łatwe szczęście.

Niniejsza publikacja, napisana językiem dostępnym dla każdego, jest owocem spotkań autora z ludźmi uzależnionymi oraz z ich współcierpiącymi rodzinami. Zawiera ona zestaw reguł postępowania wtedy, gdy przychodzi nam żyć w bliskim kontakcie z osobami uzależnionymi. Ta książka nie daje łatwych recept. Daje natomiast recepty prawdziwe, czyli te, które interesują ludzi mądrych i dojrzałych.

Opinie naszych Klientów (25 opinii)Napisz swoją opinię

Książka bardzo trafnie opisuje rozwój choroby alkoholowej, pokazując jednocześnie drogę wyjścia poprzez uchwycenie się Jezusa i uczenie się z Nim nowego życia, krok po kroku

autor opinii: Katarzyna Wisniewska

Dużo ciekawych informacji popartych życiowymi przykładami

autor opinii: Aneta

Polecam

Książka warta przeczytania, bardzo pomocna w wielu kwestiach możemy znaleźć odpowiedzi na pytania z którymi sie borykamy jak mamy ten problem blisko. Napewno jeszcze przeczytam te książkę.

autor opinii: Justyna

Uświadomienie i odkrycie

Książka dla rodziców , wychowawców,księży.Utwierdziła mnie jak niewłaściwe postępowanie osoby współuzależnionej może prowadzić do rozwoju choroby alkoholowej.Pomogła mi podjąć odważne decyzje "mądrej miłości"wobec dorosłego syna nadużywającego alkohol.Na dzień dzisiejszy jest pozytywny efekt.Dzięki tej książce otrzymałam wsparcie duchowe do zmian.POLECAM!

autor opinii: Dorota Pogorzelska

opinia o ksiażce Zagrożeni alkoholem chronieni miłością

Ta książka moim zdaniem ukazuje nie tylko jak zgubne może być nadużywanie alkoholu ale też jak radzic może sobie z tym problemem sam uzależniony i jego najbliżsi a ponadto jest tu wiele wskazówek jak mądrze i dobrze żyć.

autor opinii: Artur Wawrzyniak

Alkohol

Wspaniała pozycja zarówno dla samych uzależnionych, jak i osób im towarzyszących ks Marek jest najmadrzejszym terapeutą Z jakim miałam styczność

autor opinii: Anna Bacharewicz

Wspaniala ksiazka,dziekuje

autor opinii: Anna Albanis

Żyleta

Ks. Marek zbiera najnowszą wiedzę psychologiczną i wspaniale integruje ją z mądrością Ewangelii i doświadczeniem życiowym. Jednym słowem: żyleta - koniecznie trzeba tę książkę przeczytać. Ja kupiłem 10 egz. i rozdaję komu się da.

autor opinii: ks. Mariusz

Super książka!

Polecam tę książkę szczególnie młodym czytelnikom, którzy uczestnicząc w balangach zakrapianych napojami alkoholowymi nie zdają sobie sprawy w co wchodzą .

autor opinii: Zofia Idczak

polecam warto przeczytać

Książka nadaje się na prezent dla osób , które spotkały się z problemem alkoholu wśród swoich bliskich, opisuje zachowania osób uzależnionych, ale także osób, które współuczestniczą w tej chorobie i co najważniejsze podpowiada jak sobie z tym problemem radzić.

autor opinii: Anna Kieszkowska

Książka dała mi możliwość refleksji nad moimi postawami, działaniami wobec bliskiej mi osoby uzależnionej. Pewne rzeczy mogłam zrobić może nie lepiej, ale inaczej. Polecam książkę wszystkim, których dotknął problem uzależnienia bliskiej osoby. Warto walczyć, ale mądrze , z miłością i wiarą, z pomocą Pana Boga.

autor opinii: Beata

"Zagrożeni alkoholem,chronieni miłością"

Fantastyczna książka.Opisuje cały rozwój choroby alkoholowej.Książka napisana bardzo przystępnie,przypisy grubszą czcionką-to jak recepta na walkę z nałogiem.To również jako poradnik do przeciwdziałania chorobie.Bardzo polecam.

autor opinii: Tadeusz Kardasz

gdy chcemy pomóc

Książka dobra, sięgająca dużo głębiej w przyczyny uzależnienia od alkoholu, niż tylko doraźna potrzeba pomocy alkoholikowi.

autor opinii: Joanna

Bardzo dobra książka

Bardzo dobra pozycja .Wyrosłem w rodzinie alkoholowej i wszystkie opisane przez księdza zachowania objawy i destrukcje są mi dobrze znane.Mi się udało .Mam wspaniałą 5 osobową rodzinę i z tej lekcji życia wyciągnąłem wnioski czego nie można powiedzieć o moim rodzeństwu.Chcę powiedzieć jeszcze że bez Boga nic by mi się nie udało.Dziękuję mu za wszystko i dziękuje wam że sprzedajecie mądre książki. Pozdrawiam

autor opinii: Tomasz Adamczyk

Nie zawiodłam się

Książka napisana językiem przystępnym dla każdego. Mówi o mądrej miłości nie tylko wobec alkoholików, ale i osób z ich otoczenia. Nie daje gotowych recept, ale cenne wskazówki, jak poradzić sobie z alkoholizmem bliskich osób. Choć książkę napisał ksiądz, nie moralizuje, nie każe się poświęcać za wszelką cenę, wręcz odwrotnie, zachęca, by pomyśleć przede wszystkim o sobie, nie pozwolić się krzywdzić. Autor pisze po prostu jak wierzący terapeuta. Książkę polecił mi ktoś bliski i nie zawiodłam się.

autor opinii: Renata Świdurska

To jest to

Książka ta, moim zdaniem, jest uniwersalnym, napisanym prostym i przystępnym językiem, podstawowym kompendium wiedzy na temat choroby alkoholowej, mechanizmów jej powstawania oraz mechanizmów współuzależnienia. Gorąco polecam wszystkim uzależnionym jak również ich bliskim.

autor opinii: Andrzej Stempi

TAK ! ALE !

SUPER KSIĄŻKA UKAZUJE OD PODSZEWKI PROBLEM DOTYCZĄCY WIELU LUDZI,, ALE NIE ZNAJĄCYCH OD POSZEWKI... ŻE WSZYSTKIM SIĘ ZGADZAM. ALE JEST BARDZO MAŁO. POSZEWKI O TYM ŻE Z CHWILĄ ZAPRZESTANIE PICIA NIE KOŃCZY SIĘ TRAUMA ŻYCIA Z ALKOHOLIKIEM, WTEDY DOPIERO S I Ę Z A C Z Y N A N A.NIE PICIE TO NIE TRZEŹWIENIE ! MOŻE ZMOBILIZUJĘ KSIĘDZA DO NAPISANIA, O TYM ŻE BRAK TRZEŹWIENIA, PRZYNOSI GORSZE SKUTKI, JAK NIE ŚWIADOME PICIE UZALEŻNIONEGO UMYSŁU, DLATEGO TO JEST NIE ULECZALNA CHOREGO., serdecznie pozdrawiam.

autor opinii: Teresa Górna

polecam

Bardzo dobra, dogłębnie analizuje psychikę alkoholika. Pomocna dla alkoholika i jego rodziny

autor opinii: Jolanta Kurdziel

świetny poradnik

Jest to rewelacyjna ksiazka. Niezwykle przydatana dla osob ktore maja styk z osobami uzaleznionymi. Nie daje prostych rozwiazan, ale podpowiada jak skutecznie pomoc takim osobom i zachowac godnosc swoja i rodziny w ktorej jest problem z alkoholem. Napisana przystepnym jezykiem, czyta sie ja bardzo szybko. Polecam!!

autor opinii: Stella

Trudna, ale pełna głębokiej treści

Własnie ją czytam. Kiedyś trafiłam w jakieś katolickiej gazecie na fragment tej książki i dlatego ją zamówiłam. Jest napisana bardzo trudnym fachowym językiem. Trzeba czytać ją powoli rozmyślając nad treścią. Autor książki wie o czym pisze. Polecam gorąco;)

autor opinii: Emilia Sokół

Zagrożeni alkoholem....

Piękna i bardzo mądra książka godna polecenia osobom , które w swoim środowisku rodzinnym bądź miejscu pracy muszą stykać się z alkoholikami. Przedstawia nowoczesne stanowisko wobec problemu uzależnienia, które nie ma nic wspólnego z pogardą wobec chorego, ale nadje nowy kierunek rozwoju.
Wydawało mi się , że już wcześniej dużo wiedziałam o problemie. Po lekturze zmieniłam swoje podejście do chorych w moim środowisku.

autor opinii: Beata

Pomocna książka.

Ksiązka pomaga zrozumieć osobę uzależnioną i zrozumieć siebie.
Nie jest łatwo żyć z alkoholikiem: mężem, dzieckiem, przyjacielem.Miłość nie zawsze jest wtedy łatwa i przyjemna. Dokonuje się trudnych wyborów i podejmuje się decyzje, których kiedyś nie aprobowałoby się. Książka bez bez zawoalowania pokazuje prawdziwe życie z uzależnionymi.Wskazuje też sposoby radzenia sobie z chorobą i z samym sobą. Warto poszeżyć swoją wiedzę na ten trudny temat. Polecam.

autor opinii: Beata Kopczewska

zagrozeni alkoholem,chronieni miłoscią

Świetna pozycja. Polecam każdemu, komu są bliskie problemy choroby alkoholowej i współuzależnienia.

autor opinii: alicja

Bardzo trudny temat, sama lektura nie rozwiąże problemu, ale od czegoś trzeba zacząć.

autor opinii: Lucuna

Jest to książka prawdziwa. Opisuje nie tylko mechanizm samej choroby alkoholowej i cierpienia osoby uzależionej. Pisze o ogromie cierpienie jej bliskich. Mówi o przemocy w rodzinie, o współuzależnieniu osob bliskich alkoholikowi. Motywuje do bronienia sie przed krzywdą w sposób mądry. Nazywa czym jest mądra Milość. Dotyka głębokich wartości. Porusza trudne tematy, które bolą. Nawołuje do mądrej Milości.
Warto wejśc w tę ksiażkę.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Pomoc. Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa
Autor: ks. Marek Dziewiecki
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 248
Wymiar [mm]: 135x195
EAN: 9788372568915
ISBN: 9788372568915
ID: 130391

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Zagrożeni alkoholem, chronieni miłością Zagrożeni alkoholem, chronieni miłością
22.00 zł
19.59 zł
Oszczędzasz 2.41 zł (11%)
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...