TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zbrojne pielgrzymki. Historia wypraw krzyżowych

Ocena:
(1 opinii)

Konfrontacja świata chrześcijańskiego z agresją islamu ma historię o wiele dłuższą aniżeli dzieje wypraw krzyżowych. Rozpoczęta z górą cztery stulecia przed wyznaczającym zwołanie pierwszej krucjaty rokiem 1095, nie zakończyła się bynajmniej w roku 1291 wraz z ostatecznym upadkiem Królestwa Jerozolimskiego w Ziemi Świętej.

Dlatego też niniejsza książka pomyślana została nie tylko jako zarys historii zmagań samych rycerzy krzyżowych, ale również jako krótka prezentacja dalszego oporu chrześcijan przeciw nacierającemu islamowi.

Walka z jego naporem, także po zakończonej epoce wypraw krzyżowych do Ziemi Świętej, rozciągła się od Dniestru po południowe obrzeża Morza Śródziemnego. Przez kilkaset lat jej trwania rolę antemurale christianitatis spełniały: Hiszpania, Wenecja, a do drugiej dekady XVII wieku także Rzeczpospolita.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Baznadzieja, omijać

Autor nachalnie głosi swoje prywatne poglądy. W dodatku nie na temat (elity polityczne Unii Europejskiej, zagrożenie muzumańskie dla europy w czasach dzisiejszych, o tym jak być krzyżowcem dziś). Przepraszam, ale spodziewałem się książki historycznej, trzeba było dać tytuł "Muzułmanie wczoraj i dziś, zagrożenie dla europy ignorowane laickie liberalne elity polityczne", ten tytuł dobrze oddaje treść.
Ponadto brak jakiejkowiek bezstronności, włącznie z omijaniem niewygodnych faktów (trzy strony dat a nie wymienione w spisie krucjata dzieci).

Wielki zawód.

autor opinii: Krzysztof

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: SKCh im. Ks. Piotra Skargi
Autor: Grzegorz Kucharczyk
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 128
EAN: 9788388739361
ISBN: 978-83-88739-36-1
ID: 445173

Zobacz również

Zbrojne pielgrzymki. Historia wypraw krzyżowych
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...