TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zepsucie i grzech

autor: Franciszek
Chciałbym, by książka ta okazała się przydatna, by pomogła zrozumieć, jak niebezpieczna jest stopniowa degradacja, niszczenie naszych serc i naszego społeczeństwa, którego przyczyną jest demoralizacja. Chciałbym także, by pomogła nam trwać w czujności, byśmy w naszym codziennym życiu potrafili ustrzec się przed grzechem i zepsuciem.

Papież Franciszek (kard. Jorge Mario Bergoglio)

Zepsucie, korupcja, demoralizacja - to stan, w którym przestajemy dostrzegać własne grzechy, pogrążamy się w zadowoleniu z siebie, a nasze sumienie traci wszelką wrażliwość.

Na stronach niniejszej książki papież Franciszek przypomina o istotnej różnicy pomiędzy grzechem a zepsuciem.

W myśl przesłania Ewangelii grzesznikami jesteśmy wszyscy, lecz jeśli prosimy o przebaczenie, Pan udziela nam odpuszczenia win.

Jednak zepsucie to coś o wiele gorszego niż grzech: głębokie zobojętnienie, moralna ślepota, duchowa "pigmeizacja", jak nazywa to papież. Stan, z którego trzeba zostać uzdrowionym.

Zwięzła, treściwa, napisana jasnym i przejrzystym stylem książka "Zepsucie i grzech" pokazuje nam, gdzie szukać prawdy w świecie pogrążonym w demoralizacji i obojętności na zło.

Książka została napisana i przeznaczona do druku osobiście przez kardynała Bergoglio - nie jest to przygotowane w Polsce zestawienie przemówień i homilii!

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Esprit
Autor: Franciszek
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 68
Wymiar [mm]: 115x195
EAN: 9788363621261
ISBN: 978-83-63621-26-1
ID: 261785

Zobacz również

Zepsucie i grzech
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...