TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ziemia Słowa. Biblijny przewodnik po Ziemi Świętej. Izrael - Jordania - Synaj

Ten nietypowy przewodnik po Ziemi Jezusa został pomyślany tak, aby w stosunkowo krótkiej formie opowiedzieć jak najwięcej o historii odwiedzanych miejsc, o wydarzeniach biblijnych z nimi związanych, o znaczących odkryciach archeologicznych, o tradycjach i legendach powstających na przestrzeni dziejów.

Na początku Autor wprowadza w historię, kulturę i religię Izraela. Następnie opisuje po kolei, krainami, od Judei z Jerozolimą zaczynając, święte miejsca Ziemi Jezusa i wzbogaca swoją opowieść o nich o dodatkowe teksty uporządkowane pod względem treści w pewien rodzaj działów.

W dziale „Biblisty szkiełko i oko” wczytujemy się w wyjaśnienia i interpretacje fragmentów biblijnych związanych z odwiedzanymi miejscami, dlatego też tę część dobrze jest czytać z Biblią w drugiej ręce.

Dział „Z kart historii” kreśli krótszą bądź dłuższą perspektywę dziejową zwiedzanego obiektu lub opowiada o konkretnych, a ciekawych wydarzeniach, które rozgrywały się w danym miejscu.

„W świecie legend” to kolejny dział, w którym odnaleźć można interesujące, czasami nawet niewyobrażalne czy dziwaczne opowieści lub tradycje i zwyczaje. „Zapiski pielgrzyma” przybliżają refleksje i wrażenia pielgrzymów – dawnych i współczesnych, znanych i mniej znanych – odwiedzających Ziemie Słowa.

W podróżowaniu po przewodniku i z przewodnikiem pomagają kolorowe mapy, rysunki, a przede wszystkim bogaty materiał fotograficzny wykonany przez pielgrzymów, którzy dali się owionąć tajemniczą aurą świętości odwiedzanych miejsc.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej TUM
Autor: ks. Mariusz Rosik
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 308
Wymiar [mm]: 124x200
EAN: 9788374542203
ISBN: 978-83-7454-220-3
ID: 252644

Zobacz również

Ziemia Słowa. Biblijny przewodnik po Ziemi Świętej. Izrael - Jordania - Synaj
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...