TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zobaczyć Boga

Ocena:
(4 opinii)

Według o. Joachima Badeniego kontemplacja jest "widzeniem Boga". Czy można zobaczyć Boga? Nie tylko można - trzeba zobaczyć, jeśli chcemy z Nim żyć!

Poza tym kontemplacja, jak mówi ojciec Joachim, jest zupełnie prosta. Do tego nie potrzeba matury, tylko wiary. Każdy człowiek jest zdolny do kontemplacji, do widzenia obecności Bożej...

Zobaczenie Boga i spotkanie z Nim ma swój dalszy ciąg. Tak jak zakochani zmierzają w stronę małżeństwa, podobnie osoba pociągnięta urokiem miłości Boga pragnie związać się z Nim na stałe. Wchodzi do Namiotu Spotkania, to znaczy spotyka się z Nim w atmosferze szczególnej intymności. Człowiek zamieszkuje w Bogu, a Bóg w człowieku. To już nie tylko jest spotkanie, ale trwanie w Bogu i przebywanie w Nim.

W klasztorze kamedulskim dzwony biją na jutrznię o wpół do pierwszej w nocy. Stoję przed swoją pustelnią i czekam, aż skończą dzwonić, i patrzę - widzę zieloną trawę przy bucie. Jedno źdźbło trawy rzuca cień. Nie ma księżyca, tylko pogodne niebo. Patrzę - cień gwiazd. A najbliższa gwiazda oddalona wiele lat świetlnych od Ziemi. Nagle objawia się olbrzymia przestrzeń i doświadczam aktu obecności. Nagle milionowe przepaści lat świetlnych są tutaj widoczne w tym cieniu źdźbła trawy. I dzwoni dzwon na jutrznię. Noc daje poczucie ogromu przestrzeni. To jest właśnie ten czas po północy, kiedy nagle doznaje się takiego przeżycia ogromu, w którym obecny jest Bóg.

fragment książki

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

Warto "zobaczyć Boga"!

Bardzo dobra książka, której się nie przeczyta, tylko czyta.. "Zobaczyć Boga" to jakby przejść przez Biblię i ją od nowa poznawać, odkrywać. Czytając odkrywam Boga i Jego Miłość do człowieka. Jest oparta na głębokiej z Nim relacji. Warto ją mieć.

autor opinii: Anna Harpula

płomień

fantastyczna książka

Rewelacyjna ksiazka !

Polecam wszystkim, którzy chca zyc w Bozej Obecnosci na codzien, którzy poszukuja Boga i tęsknia za nim ! Sa tu wskazówki jak zaczac od medytacji i skonczyc na kontemplacji czyli jak przebywac w Bozej Obecnosci, wtedy jakosc naszego zycia sie zmienia. To juz nie jest to samo życie.
Polecam wszystkim

autor opinii: Aleksandra Pietrzyk

ojciec Badeni

"Zobaczyc Boga"Badeniego jest magiczna, prawdziwa. Przenika do szpiku kości, czytając ją miałam pewność, że ojciec Badeni naprawdę widział Boga. Książka jest piękna, bo ojciec taki był.
Wspaniałe źródło inspiracji do rozwoju duchowego.

autor opinii: Jolanta Golus

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Esprit
Autor: o. Joachim Badeni OP
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 170
Wymiar [mm]: 130x200
EAN: 9788363621131
ISBN: 978-83-63621-13-1
ID: 261116

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Zobaczyć Boga Zobaczyć Boga
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...