TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zranione światło

Ocena:
(25 opinii)

Jak ożywić swoją wiarę? Jak rozpalić nadzieję? Jak odnaleźć cel i prawdziwy sens życia?

O. Augustyn Pelanowski, znany autor książek duchowych, uwolnił dla Ciebie "Zranione światło". To może być Twój impuls do wielkich zmian. Co jest w tej książce niezwykłego?

Czytając ją dowiesz się:

 • dlaczego odrzucenie przybliża Cię do Boga?
 • jaki grzech jest największy?
 • dlaczego powinieneś kochać siebie takiego, jakim jesteś?
 • w jaki sposób modlitwa może uwolnić Cię od kompleksów?
 • dlaczego to Ewangelia św. Jana może uratować Cię przed życiową pustką?

Po lekturze tej książki zobaczysz, jak uporządkować swoje życie i przestać zadręczać się przeszłością. Uświadomisz sobie, że nawet porażki mogą Cię wzmacniać. Nauczysz się, co zrobić, aby dostrzegać wartość w każdej chwili swojego życia. Poczujesz, że istotą Twojego życia jest coś znacznie więcej niż tylko przetrwanie...

Jeśli chcesz...

 • uwolnić się od życiowej pustki...
 • odzyskać w życiu harmonię i spokój ducha...
 • poczuć, że nie jesteś sam i jesteś komuś potrzebny...
 • odnowić swoją wiarę i przybliżyć się do Boga...

... sięgnij po "Zranione światło"!

Jesteś gotowy na zmianę?

O. Augustyn Pelanowski OSPPE - rekolekcjonista, pisarz, publicysta, artysta malarz. Publikuje swoje felietony, komentarze biblijne i artykuły m.in. w "Gościu Niedzielnym", "Agendzie Liturgicznej Maryi Niepokalanej" i kwartalniku formacji kapłańskiej "Pastores". Wiele z jego książek jest bestsellerami w Klubie Książki Tolle.pl.

Opinie naszych Klientów (25 opinii)Napisz swoją opinię

Zranione światło

Wspaniała książka, ,,Dotykająca" i ,,poruszająca" to co w człowieku darem Boga. Uwielbienie Pana Naszego Jezusa Chrystusa przez piszącego odczuwa się na każdej stronie... Autor poprzez stawanie w Prawdzie sprawia, iż traści zawarte w książce są Żywe.Dziękuję Augustynie :-)

autor opinii: Piotr Stawicki

ZRANIONE SWIATŁO

Gorąco polecam tę pozycję , jak zwykle o. Pelanowski stawia do pinu, uczy, pomaga.....

autor opinii: ALICJA BADECKA

"Zranione światło"-O.Augustyn Pelanowski

Książka rewelacyjna!

autor opinii: Elżbieta Maciołek

Poprzez tę książkę o.Pelamowski pomaga mi w modlitwie Ewangelią Janową. "Zazdroszczę" Janowi, że mógł słyszeć bicie serca Chrystusa. O. Pelanowski odczytując Słowo Pana pomaga mi wsłuchać się jak dla mnie bije Serce Pana i jak moje serce bije dla Niego. Doskonała lektura przy praktykowaniu lectio divina

autor opinii: Iwona Lewandowska

Czyżby to była moja dusza?

"Zranione światło" - wiele razy słyszę w mej duszy brzmienie słowa " światło". Jest ono jasnością, sprawia, że czuję radość. Lecz gdy jego barwa blednie, wokół staje się ponuro ogarnia mnie melancholia, wracają wspomnienia, czuję swoje błędy, ich ciężar wzrasta, zaczynają pojawiać się obawy i lęki... Nie... Wiem, że koło mnie jest Pan Jezus. Czuję jego obecność. A to już wystarcza. Wraca ciepło, szczęście i radość życia.

autor opinii: Teresa Kmieć

Książka napisana żywo i energicznie slowa zdecydowane i stanowczo trafiaja do czytelnika, są jakby wstrząsem, którego współcześni ludzie potrzebują. Myśle że sam Pelanowski w swoim życiu przeżywał takie zranione światło i również to podkreślał mianem depresji. autor posiada ogromną wiedze z racji swojego duchowieństwa (kapłaństwa). Polecam książke dla wszystkich zarówno początkujących na drodze duchowej jak również tych bardziej dojrzałych, każdy znajdzie w niej coś z własnego życia i zda sobie sprawe z tego że życie to nie przypadki lecz znaki

autor opinii: Andrzej Miętka

Pelanowski - autor wybitny

Gdyby kiedyś wysłano mnie na bezludną wyspę to z pewnością zabrałbym na nią Pismo Święte i ... książki o.Pelanowskiego. Każdą ("Zranione światło" też) :)

autor opinii: Paweł Romańczuk

Polecam

Lektura, do której ciągle sie wraca. Mnie bardzo pomogła. Polecam serdecznie...

autor opinii: Anna

Dobra książka

Kupiłam najpierw książkę o. Pelanowskiego p.t. Głębiny miłosierdzia i zainspirowana nią dokupiłam dwie poszostałe. Mnie te książki uczą czytania Biblii i Jej interpretacji w swoim życiu, czyli takiego naprawdę osobistego spotkania ze Słowem Bożym.
Dziękuję Autorowi za ten wysiłek i dzielenie się własnymi przemyślaniami.

autor opinii: Violetta Wilandt

Super!

Bardzo polecam!

Najlepsza książka Augustyna Pelanowskiego

Czytając tę książkę niemal na każdym kroku natrafiałem na fragmenty, które bardzo do mnie przemawiały. Ojciec Augustyn pisze w swoim znanym stylu słowa, które pochodzą od Ducha Świętego. Są niebywale piękne i przemyślane. Widać, że to owoc głębokiej kontemplacji.

Dla fanów autora rekolekcji "Od ducha do ucha" to lektura obowiązkowa na równi z "Odejścia".

autor opinii: Paweł Montwiłł

Najbardziej trafiony tytuł książki

Najlepsza książka, jaką czytałam; Trudno nawet nazywać ją "książką", to raczej słowa będące dialogiem Boga i mojego serca. Pan dotyka w niezwykły sposób moich uczuć i odsłania, posługując się Autorem, prawdę o mnie samej, pozwala ją zrozumieć i daje pokój. Szokuje mnie i zachwyca, jak dobrze Jezus zna szczegóły moich najgłębszych przeżyć i jaki jest czuły, bez roztkliwiania się. Wszystko, co przeczytałam w "Zranionym Świetle" jest spisane w Ewangelii, jednak jestem pewna, że bez pomocy o.Augustyna nie byłoby dla mnie możliwym odczytanie tych treści.
"Zranione Światło" będę czytać przez całe życie.

autor opinii: Małgorzata Krawczyńska

Lekarstwo dla serca

Książka to prawdziwe światło i lekarstwo dla serca. Kupiłam i przeczytałam 4 miesiące temu. Czytam teraz drugi raz. Czytając czuję otulającą Miłość... Polecam każdemu

autor opinii: Alicja

odkrywanie Boga...

Z całego serca polecam książkę "Zranione światło". Otrzymałam ją z odręcznie napisaną karteczką "Miłej lektury". Wzruszająca to lektura...

autor opinii: Monika Kosztyła

FENOMEN O. PELANOWSKIEGO

Na imię mam Piotr bynajmniej nie jestem skałą jestem zdrajcą mam 40 lat małżeństwo trwało 12 lat i świat się zawalił... Zaczęło się od " Wolni od niemocy" a potem 20 Tyski wieczór uwielbienia następnie " Dom w bogu" "Zranione światło" Od pierwszej książki czułem autentyczność przeżyć o. Pelanowskiego tylko osoba, która doświadczyła cierpienia jest w stanie uleczyć z cierpienia jestem głęboko poruszony w jaki sposób o. Augustyn Pelanowski opowiada o Jezusie dla niego Jezus jest przyjacielem to też czuć w każdej książce spełniło się też moje marzenie ( od pierwszej czytanej książki o. Pelanowskiego ) spotkania oko w oko z tym przyjacielem Jezusa rekolekcje leśniowskie z o. Pelanowskim - niesamowite przeżycie każda książka o. Augustyna jest lekarstwem , jednak wszystko zależy od pacjenta. Jeśli jesteś w stanie uznać że 100% winy jest po twojej stronie, bez oglądania się na winy innych i współwinnych i przyjąć wszystko na siebie , tak jak on , efekt będzie murowany. Polecam każdą pozycję o. Pelanowskiego. Kolejność jw. nie jest chyba przypadkowa.

autor opinii: OSIOŁEK

Super lektura!

Książka rewelacyjna, jak każda pozycja tego autora! Powinien przeczytać ją każdy niezależnie od wieku. Uwielbiam twórczość o. Augustyna i tym razem również się nie zawiodłam. Dla wszystkich zranionych i poszukujących :)

autor opinii: Marlena G.

Dar odkrywania słów Boga

Ks. Pelanowski jest najlepszym kaznodzieją z tych, których poznałam i przeczytałam, ale myślę, że w ogóle jest najlepszy z najlepszych. Tę książkę nie można nie przeczytać. Pomaga poukładać wnętrze i system wartości więc jest niezbędną instrukcją na życie..

autor opinii: Ewa Bartczak

O.Augustyn doskonale wyjaśnia i przybliża ewangelię św.Jana sprawiając że jest bardzo zrozumiała dla każdego czytelnika.Warto czytać tę książkę!

autor opinii: Roman

Zranione światło

Komentarze o. Pelanowskiego do Ewangelii św. Jana są niezwykłe. Pozwalają na nowo odczytać jej przesłanie. Polecam każdemu, kto poszukuje światła.

autor opinii: Katarzyna Łukasiewicz

trzeci raz

Trzeci raz czytam tę książkę - za każdym razem wyciska łzy. Autor ukazuje mi te treści i obrazy w Biblii, których dotychczas nie widziałem, a robi to w sposób przejmujący. Pokazuje Jezusa wielkiego i świętego, a przy tym naszą ludzką niewdzięczność i ślepotę. Naprawdę, "rzecz" przejmująca.

autor opinii: Bogdan Szafałowicz

trzeci raz

Trzeci raz czytam tę książkę - za każdym razem wyciska łzy. Autor ukazuje mi te treści i obrazy w Biblii, których dotychczas nie widziałem, a robi to w sposób przejmujący. Pokazuje Jezusa wielkiego i świętego, a przy tym naszą ludzką niewdzięczność i ślepotę. Naprawdę, "rzecz" przejmująca.

autor opinii: Bogdan Szafałowicz

Polecam

Niedawno zaczęłam ją czytać i bardzo mnie zaciekawiła.Polecam księgarnię TOLLE.ponieważ znajdzie się coś do poczytania dla każdego i w każdym wieku.

autor opinii: Mirosława Szramka

Chwała Panu ...

za o. A. Pelanowskiego, błogosław go Panie, niech Twój Duch wspiera go swym świadectwem i naszego duch.

autor opinii: Alina Połońska

:-) KUPUJĘ JĄ W CIEMNO

Wszystko wychodzące spod pióra o. Pelanowskiego jest genialne. Boże, daj nam więcej tak wspaniałych egzegetów w Polsce!! :-)

autor opinii: Ola Olejnik

Inna...

To chyba najtrudniejsza książka o. Augustyna, może dlatego, że oparta jest na Ewangelii Św. Jana, która także różni się od pozostałych Ewangelii.
Lektura tej książki wymaga szczególnego skupienia i głębokiego wniknięcia w treść.Zauważyłam, że niektóre fragmenty czytałam kilkakrotnie, by je w pełni zrozumieć i zapamiętać.
Z książki emanuje mistyka i głęboka wiara. Wydaje mi się, że intencją autora, jaka zapewne towarzyszyła podczas pisania było: OBUDZIĆ W NAS WIARĘ.
Po przeczytaniu dużo myślałam o tej książce i... zaczęłam czytać ją jeszcze raz.
Sięgnijcie po tę lekturę. GORĄCO POLECAM!

autor opinii: Krystyna

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Paganini
Autor: o. Augustyn Pelanowski OSPPE
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 206
Wymiar [mm]: 123x195
EAN: 9788389049216
ISBN: 978-83-89049-21-6
ID: 427551

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Zranione światło Zranione światło
29.99 zł
 • Wysyłamy w ciągu 24h
 • Dostawa za jedyne 8.90 zł
  - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...
 - okładka książki

Ewangelia według św. Marka. Rozdziały 1,1 - 8,26. Seria: Nowy komentarz biblijny. Nowy Testament. Tom II cz. 1

ks. Artur Malina
 - okładka książki

Nie ma już czasu!

o. Augustyn Pelanowski OSPPE
 - okładka książki

Ostatnie rekolekcje

o. Augustyn Pelanowski OSPPE
 - okładka książki

Fale łaski. Komentarze do Ewangelii św. Łukasza

o. Augustyn Pelanowski OSPPE
 - okładka książki

Ewangelia wg św. Jana. Rozdziały 13-21. Seria: Nowy komentarz biblijny. Nowy Testament. Tom IV cz. 2

ks. Stanisław Mędala CM
 - okładka książki

Chcemy ujrzeć Jezusa. Lectio divina do fragmentów Ewangelii św. Marka i Jana

Innocenzo Gargano
 - okładka książki

Trwać w Jezusie. Rekolekcje ze św. Janem. Seria: Rekolekcje lectio divina

ks. Krzysztof Wons SDS
 - okładka książki

Ewangelia. Mateusz - Marek - Łukasz - Jan

 - okładka książki

Ważny przypadek wiary

Carlo M. Martini
 - okładka książki

Jezus jakiego nie znamy. Spotkania z Jezusem w Ewangelii św. Jana

Danuta Piekarz
 - okładka książki

Odkrywanie siebie w dialogu z Jezusem. Narracyjna lektura Ewangelii wg św. Jana. Seria: Biblioteka Pastores

ks. Wojciech Pikor
 - okładka książki

Lectio divina do Ewangelii św. Jana (2)

o. Innocenzo Gargano OSBCam
 - okładka książki

Komentarz do Ewangelii według świętego Jana

Piotr Rostworowski OSB
 - okładka książki

Lecio Divina 8 do Ewangelii Św. Jana (3)

o. Innocenzo Gargano OSBCam
 - okładka książki

Apokalipsa Świętego Jana. Seria: Nowy komentarz biblijny. Nowy Testament. Tom XX

Michał Wojciechowski
 - okładka książki

Ewangelia według św. Łukasza. Rozdziały 1-11. Seria: Nowy komentarz biblijny. Nowy Testament. Tom III cz. 1

ks. Franciszek Mickiewicz SAC
 - okładka książki

Fale łaski. Komentarze do Ewangelii św. Łukasza

o. Augustyn Pelanowski OSPPE
 - okładka książki

Głębiny miłosierdzia. Komentarze do Ewangelii św. Marka

o. Augustyn Pelanowski OSPPE