TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zwiadowcy. Księga 1. Ruiny Gorlanu

Ocena:
(2 opinii)

Osadzona w fikcyjnym, stylizowanym na średniowiecze, świecie powieść przygodowa dla nastolatków, pierwszy tom bestsellerowej serii Johna Flanagana.

Przyszłość piętnastoletniego Willa, wychowanka sierocińca, zależy od decyzji możnego barona. Szkoła Wojowników bądź proza chłopskiego życia, miecz i zbroja, albo oporządzanie trzody...

Will bardzo chciałby zostać rycerzem jak jego ojciec - bohater, który zginął w ostatniej potyczce ze złym baronem Morgarathem. Problem w tym, że do władania ciężką bronią potrzebna jest krzepa i siła fizyczna, a ich chłopakowi brak. Niewysoki i drobny, regularnie zbiera cięgi od większych kolegów.

Los Willa wydaje się być przesądzony (witajcie świnki, witajcie zagony, żniwa i wykopki!), gdy nieoczekiwanie ktoś wyraża chęć zaopiekowania się sierotą. Tajemniczy Halt proponuje chłopcu przystanie do zwiadowców - okrytej złą sławą grupy ludzi, o których krążą rozmaite legendy. Ponoć zwiadowcy parają się mroczną magią, potrafią stawać się niewidzialni. Ludzie patrzą na nich ze strachem i niechęcią.

Nie taki los wymarzył sobie Will, ale wszystko wydaje się lepsze od wejścia w skórę pokornego pańszczyźnianego chłopa. Początek nauki u Halta to jednocześnie początek wielkiej przygody, prawdziwej męskiej przyjaźni oraz walki na śmierć i życie.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam

Syn (12 lat) przeczytał w dwa dni, obecnie 'połyka' kolejne tomy :)

autor opinii: Monika

Rewelacyjna i godna polecenia książka!

Muszę przyznać, że dawno nie czytałam tak dobrej książki z dziedziny fantasy! Książka bardzo mnie wciągnęła. Jest napisana ciekawym i łatwym językiem. Postaci są bardzo ciekawe i fajnie zbudowane. Książka jest bardzo interesująca i trzymająca w napięciu. Świetna opowieść o przyjaźni i przemianie. Cieszę się, że miałam w domu kolejny tom, bo od razu zaczęłam go czytać. Bardzo lubię książki, które wciągają mnie na tyle, że po jej odłożeniu w dalszym ciągu myślę o przygodach bohatera. Właśnie tak miałam czytając „Zwiadowców”. Polecam wszystkim serdecznie, bo to jest książka, która była warta mojego czasu :) właśnie pochłaniam drugą część, a trzecia już leży na biurku :)

autor opinii: Karolina Nowak

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Jaguar
Autor: John Flanagan
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 320
Wymiar [mm]: 135x200
EAN: 9788376860664
ISBN: 978-83-7686-066-4
ID: 196451

Zobacz również

Zwiadowcy. Księga 1. Ruiny Gorlanu
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...