TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Życie między pustyniami. Mar Musa Al Habashi. Seria: Współcześni Ojcowie Pustyni

Syria. Chrześcijanie w piekle prześladowań.

Jak być znakiem pokoju w świecie ogarniętym nienawiścią? Poruszająca opowieść o mnichach i mniszkach z klasztoru Mar Musa.

Od pewnego czasu jesteśmy świadkami umierania chrześcijaństwa w Syrii. W miejscu, gdzie się ono rodziło i gdzie działali Apostołowie, krew męczenników - jak nigdy wcześniej - zrasza pustynne obszary tego kraju. Oto opowieść o wspólnocie Kościoła, której życie toczy się wśród zniszczeń, spowodowanych pożogą wojenną.

Syria. Dwie pustynie zagrażają tu ludzkiej egzystencji. Pustynia, na której nic nie wyrośnie, bo brakuje wody. Pustynia, na której wszystko ulega destrukcji, bo poddana jest tyranii wrogości.

Starożytny klasztor Mar Musa nie tak dawno został przywrócony do życia przez charyzmatycznego włoskiego jezuitę, o. Paolo Dall’Oglio i stał się miejscem spotkań i modlitwy chrześcijan obu tradycji oraz muzułmanów, prawdziwą duchową oazą.

Niestety, w 2013 r. o. Paolo został porwany przez islamistów. Do dziś jego dalsze losy są nieznane. Autor, o. Zygmunt Kwiatkowski, należał do grona jego najbliższych współpracowników.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Zygmunt Kwiatkowski SJ
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 324
Wymiar [mm]: 140x203
EAN: 9788375959871
ISBN: 9788375959871
ID: 337173

Zobacz również

Życie między pustyniami. Mar Musa Al Habashi. Seria: Współcześni Ojcowie Pustyni
34.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...