BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

10 zasad mądrego wychowania

Ocena:
(1 opinii)

Wychowanie zawsze było tematem trudnym, a dziś jest nim chyba bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Wobec wszechobecnego relatywizmu moralnego rodzice i nauczyciele skarżą się na małą skuteczność swoich dydaktycznych wysiłków. Równie zagubione i zmęczone powszechnym obecnie brakiem jakichkolwiek reguł są same dzieci i młodzież.

José Ramón Ayllón proponuje nam 10 zasad, które próbują nieco ułatwić trudne zadanie wychowania, opierając je na solidnych podstawach, a nie chaotycznych modach.

Nie są to porady teoretyka, który pamięta szkołę jedynie z własnego dzieciństwa. Autor przez 15 lat pracował jako nauczyciel w szkole średniej, co pozwoliło mu zebrać bogaty materiał do przemyśleń.

Sam autor tak mówi o książce:

Strony te odpowiadają na pytanie o kluczowym znaczeniu: Co to znaczy wychowywać? U ich źródeł leżą wykłady, z którymi jeżdżę po Hiszpanii i Ameryce.

Być może jakaś zaniepokojona matka lub bezsilny nauczyciel podsunie ją swojemu dziecku lub uczniowi, opatrując ją tym prostym komentarzem: „Uważam, że na tym polega wychowanie i właśnie to bym chciał zrobić dla ciebie.”

Starałem się napisać książkę prostą i bezpośrednią, która będzie praktyczną pomocą dla rodziców i nauczycieli. Poradnik dla osób, które nie mają wiele czasu.

W Hiszpanii książka ma już 8 wydań.

José Ramón Ayllón (ur. 1955 w Cantabrii) – pisarz hiszpański. Mieszka w Burgos. Ukończył studia humanistyczne na uniwersytetach w Valladolid i Oviedo. Do 1996 roku pracował jako nauczyciel w szkole średniej. Potem poświęcił się działalności pisarskiej i publicystycznej. Obecnie prowadzi wykłady z antropologii na Uniwersytecie w Navarra. Popularność zapewniły mu cztery skierowane do szerokiej publiczności powieści: Palabras en la arena, Vigo es Vivaldi, Diario de Paula, Otono azul. Jest również autorem licznych artykułów i esejów o tematyce etycznej i filozoficznej. Jego praca pt. Desfile de modelos (Przegląd wzorców) została wyróżniona nagrodą Anagrama w kategorii eseju, a La buena vida (Dobre życie) nagrodą Martínez Roca.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Podarowana dzieciom

Mam nadzieję, że dzieci z mądrych rad książkowych korzystają:)

autor opinii: Jolanta Storzyńska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Dehon
Autor: Jose Ramon Ayllon
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 184
Wymiar [mm]: 135x215
EAN: 9788375193121
ISBN: 9788375193121
ID: 316900

Zobacz również

10 zasad mądrego wychowania
31.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 1-3 dni
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...