TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Amerykańscy bogowie

"Amerykańscy bogowie" to coś więcej niż historia miłosna, jest bowiem opowieścią o współczesnym świecie, o przemijaniu wartości, konflikcie pomiędzy tym, co nowe a tradycjami, które powstawały przez wieki.

Opowiada o pasji, miłości, nienawiści i śmierci, o codziennych problemach i rozterkach trapiących nas ludzi na początku nowego tysiąclecia. W swojej niepokojącej, wciągającej i bardzo osobliwej powieści Neil Gaiman wyrusza w podróż w poszukiwaniu duszy Ameryki.

Po trzech latach spędzonych w więzieniu Cień ma wyjść na wolność. Ale w miarę jak do końca odsiadki pozostają tygodnie, godziny, minuty, sekundy, czuje narastający niepokój. Na dwa dni przed zakończeniem wyroku jego żona, Laura, ginie w wypadku samochodowym w tajemniczych okolicznościach - wszystko wskazuje na zdradę małżeńską.

Oszołomiony Cień powraca do domu, gdzie spotyka tajemniczego Pana Wednesday, twierdzącego, iż jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. Razem wyruszają oni w niesamowitą podróż przez Stany, rozwiązując zagadkę morderstw, które co zimę są dokonywane w małym amerykańskim miasteczku. Jednak podąża za nimi ktoś, z kim Cień musi zawrzeć pokój.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Mag
Autor: Neil Gaiman
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 460
Wymiar [mm]: 150x225
EAN: 9788374803878
ISBN: 978-83-7480-387-8
ID: 272797

Zobacz również

Amerykańscy bogowie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...