TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Biblia dla Ciebie

Kościół "usilnie i szczególnie zachęca wiernych (...) by przez częste czytanie Pisma Świętego nabywali wzniosłego poznania Jezusa Chrystusa (...). Czytaniu Pisma Świętego powinna towarzyszyć modlitwa, by nawiązywała się rozmowa między Bogiem i człowiekiem, gdyż do Niego zwracamy się, gdy się modlimy, to Jego słuchamy, gdy czytamy Boskie wypowiedzi".

Mistrzowie życia duchowego, nawiązując do słów Zbawiciela "proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie, kołaczcie, a otworzą wam" (Mt 7,7), uczyli o poznawaniu Pisma Świętego: "Szukajcie, czytając, a znajdziecie, rozmyślając, pukajcie, modląc się, a będzie wam otworzone przez kontemplację".

Podobnych tekstów zachęcających do poznawania Słowa Bożego znajdujemy niezliczoną ilość w Dokumentach Kościoła, wypowiedziach Świętych, pismach mistrzów życia duchowego. Poznanie Słowa Bożego jest też autentyczną potrzebą ludzkiego serca. W serce człowieka wpisane jest pragnienie odkrycia sensu życia. Sens życia poznaje człowiek najpełniej odczytując Boże zamysły objawione w Słowie Bożym.

Spełniając wezwanie Kościoła i kierując się pragnieniem dania okazji doskonalszego poznania Słowa o Bogu i o każdym człowieku - oddajemy w ręce Czytelników tę właśnie książkę. Są to fragmenty Pisma Świętego wybrane w taki sposób, by Czytelnik mógł poznać i rozważać główną myśl historii zbawienia.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Vocatio
Autor: Edward Materski, Zbigniew Niemirski
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 352
Wymiar [mm]: 206x296
EAN: 9788374920896
ISBN: 9788374920896
ID: 145428

Zobacz również

Biblia dla Ciebie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...