TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Być jak biblijny ojciec

Zachodnie ojcostwo przechodzi kryzys, zwłaszcza od maja 1968 roku, mimo że podwaliny pod obecne przemiany zostały już położone dawno temu przez myśl oświecenia.

Jednocześnie zauważalne jest pewne oczekiwanie w stosunku do ojcostwa. Z wielu stron słychać żądanie ojców, „którzy trzymają się drogi”.

Tego pragną dzieci, które potrzebują miłości i bezpieczeństwa. Takie też jest świadectwo wielu kobiet, które chciałyby znaleźć oparcie w mocnych mężach. Takie też jest oczekiwanie wielu ludzi, którzy jednak nie wiedzą, jak zmienić słowa w czyn.

Powraca więc proste, choć podstawowe pytanie: kim jest ojciec? Używa się wielu określeń: ojciec biologiczny, żywiciel rodziny, ojciec wyśniony, symboliczny...

A co o ojcostwie mówi Biblia, poza wszelkimi zmiennymi modelami socjokulturowymi? Jakie figury ojcowskie podaje nam za przykład?

Wsłuchując się w Słowo Boże, Olivier Belleil ukazuje, jak model boskiego ojcostwa pomaga mężczyźnie sukcesywnie stawać się ojcem. Wskazuje, jak ojcostwo może stać się najlepszym stanem do samorealizacji i uczynienia siebie darem.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo św. Stanisława BM
Autor: Olivier Belleil
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 232
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374227117
ISBN: 9788374227117
ID: 345025

Zobacz również

Być jak biblijny ojciec
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...