TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Camino Polaco. Teologia. Sztuka. Historia. Tom 4

Kolejny tom z serii Camino Polaco został przygotowany z okazji I Forum Ekonomicznego Camino Polaco, które odbędzie się 18 października 2019 roku w Toruniu. Głównym zadaniem Forum jest odkrywanie potencjału Szlaku św. Jakuba w Polsce, zwłaszcza w granicach województwa kujawsko-pomorskiego. Wydarzenie to zorganizowano w ramach programu Dialog finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Forum daje sposobność, aby naukowe poszukiwania realizowane od wielu lat przez historyków, teologów, geografów, kulturoznawców, socjologów, przedstawiane na licznych konferencjach oraz w publikacjach, zostały ukazane szerokiemu gronu osób zaangażowanych w rozwój środowisk lokalnych, prowadzących działalność gospodarczą w miejscowościach położonych wzdłuż polskiego Camino, a także by zaprezentowano ofertę biur pielgrzymkowych, bractw jakubowych, wydawnictw czy producentów towarów służących pielgrzymom (od chleba św. Jakuba, przez napoje pielgrzyma, po plecaki i inne akcesoria). Wiele podmiotów gospodarczych działa na rzecz rozwoju Szlaku Jakubowego w Polsce, a Forum to okazja do wspólnej dyskusji nad kierunkami rozwoju, który uszanuje religijny charakter tego doświadczenia, a jednocześnie stanie się przyjazne dla pielgrzyma, o czym ma przypominać powołana w ramach Forum marka Camino Friendly, mająca znakować miejsca, w których szanuje się ducha Camino i dba o rozwój szlaku. [...]


Zawarte w wydawnictwie zbiorowym teksty - taką mamy nadzieję jako redaktorzy tomu - nie tylko obrazują wycinek historii i współczesności Szlaku św. Jakuba, lecz także świadczą o potencjale, jaki jeszcze pozostaje do wykorzystania przez wszystkich, którzy pojedynczo lub w grupach, działając w stowarzyszeniach, bractwach, klubach, opowiadają o Camino de Santiago. Dla wielu to ciąg dalszy pielgrzymowania, ale dla innych być może to dopiero początek ich własnej drogi do grobu Apostoła w Composteli. Wszystkim życzymy Ultreia et Suseia!
Ze Słowa wstępnego

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 376
Wymiar [mm]: 145x225
EAN: 9788323142614
ISBN: 9788323142614
ID: 455173

Zobacz również

Camino Polaco. Teologia. Sztuka. Historia. Tom 4
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...