TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Cuda dzieją się po cichu. O jasnogórskich cudach i łaskach

Co roku tysiące Polaków i obcokrajowców przemierzają setki kilometrów, by spojrzeć prosto w oczy Jasnogórskiej Pani. Jednak, czy modlitwa przed Jej cudownym obliczem ma rzeczywiście wyjątkową moc? I czy to zbieg okoliczności, że właśnie przed tym obrazem zapadały najważniejsze decyzje dla historii Polski?

Pielgrzymi do swojej Matki przybywają już od ponad 600 lat. Szukają w Jej spojrzeniu nadziei i otuchy. Wiedzą, że mogą Ją prosić o pomoc, ponieważ wysłucha, jak prawdziwa Matka. W trudnych momentach przed obrazem klękali królowie i dowódcy.

Z kolei Jasna Góra to maryjna twierdza, strażniczka polskiej niepodległości, której nie pokonał ani potop szwedzki, ani niemiecka eskadra bombowców, ani nienawiść rosyjskich namiestników.

Książka jest efektem wnikliwych badań nad nigdy nieopublikowanymi jasnogórskimi dokumentami oraz rozmów ze Strażnikiem Cudów – kustoszem Głównego Archiwum Zakonu na Jasnej Górze – Ojcem Melchiorem Królikiem OSPE. Zakonnik już od ponad 40 lat spisuje świadectwa ludzi, którzy doznali cudów bądź doświadczyli łask za przyczyną Jasnogórskiej Matki Bożej.

W tej książce znaleźć można również osobiste, nieoczekiwane przeżycia autorki wynikające ze spotkań z częstochowską Madonną. Anita Czupryn w 300-lecie koronacji Cudownego Obrazu postanowiła odwiedzić Jasnogórskie Sanktuarium i sprawdzić, w czym tkwi sekret tego wyjątkowego dla Polaków miejsca.

Chcemy sławić naszą Królową, wychwalać jej dobroć, dawać świadectwo Bożej potęgi i miłosierdzia. I temu właśnie ma służyć książka, którą trzymają Państwo w ręku. Zawiera opisy niezwykłych zdarzeń mających miejsce w życiu zwykłych ludzi, za którymi orędowała Pani Jasnogórska. Ufamy, że historie te wzmocnią wiarę w moc wstawiennictwa Maryi oraz na nowo ukażą Jej żywą obecność w naszym – jak mówił św. Jan Paweł II – Sanktuarium Narodu. O. Marian Waligóra OSPPE, przeor klasztoru OO. Paulinów na Jasnej Górze

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: Zintegrowana
Wydawca: Fronda
Autor: Anita Czupryn
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 342
Wymiar [mm]: 160x230
EAN: 9788380790568
ISBN: 9788380790568
ID: 405782

Zobacz również

Cuda dzieją się po cichu. O jasnogórskich cudach i łaskach
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...