TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Czy jeszcze ślubować rady ewangeliczne? Refleksje o ślubach zakonnych

Co oznacza dla nas życie ślubami dzisiaj?

Jednym ze sposobów naśladowania Jezusa są rady ewangeliczne, które ślubują osoby konsekrowane.

W książce tej pragnę podzielić się pewnymi wiadomościami i przemyśleniami na ten temat, które mogą pomóc w przeżywaniu zakonnych dni skupień i rekolekcji.

Może sprawią one, że odnowa, do której jesteśmy wciąż wzywani, dotrze do najtajniejszych głębi naszej zakonnej konsekracji.

O. Jacek Zdrzałek CSsR, redemptorysta, doktor teologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W pierwszych latach kapłaństwa był duszpasterzem młodzieży w Toruniu, następnie wyjechał na stypendium z zakresu dziennikarstwa w Catholic News Service w Waszyngtonie DC i po powrocie pracował jako członek zespołu redakcyjnego Katolickiej Agencji Informacyjnej (KAI).

Długoletni wychowawca kleryków w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie i Nowicjatu w Lubaszowej, a także Rektor WSD w Tuchowie. Był członkiem Rady ds. Osób Konsekrowanych diecezji tarnowskiej oraz Generalnego Sekretariatu Formacji Redemptorystów w Rzymie.

Prowadził wykłady i warsztaty na specjalistycznych kursach dla Formatorów Zgromadzenia Redemptorystów w Tajlandii, w Szkocji i w USA. Angażuje się w wykłady i rekolekcje w domach formacyjnych dla osób konsekrowanych w różnych wspólnotach, opactwach, konwentach, prowincjach, także w języku angielskim.

Napisał książkę "Trynitarne źródła życia konsekrowanego w nauczaniu Jana Pawła II" (Kraków 2002). Obecnie jest Koordynatorem Konferencji Redemptorystów Europy. Mieszka w Rzymie.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Homo Dei
Autor: Jacek Zdrzałek CSsR
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 110
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788362579549
ISBN: 978-83-62579-54-9
ID: 239621

Zobacz również

Czy jeszcze ślubować rady ewangeliczne? Refleksje o ślubach zakonnych
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...