TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dialog źródłem wychowania w rodzinie

Rodzina jest odwieczną wspólnotą. Jest podstawą społecznego ładu i kultury, jest pierwszą i najważniejszą szkołą życia. Kościół w swoim nauczaniu poświęca rodzinie wiele uwagi. Duszpasterzy i pedagogów uwrażliwia na potrzeby małżeństwa i rodziny, wskazując na jej wielką rolę w świecie współczesnym.

Kardynał Stefan Wyszyński w programie Wielkiej Nowenny dużo miejsca poświęcił właśnie świętości rodziny, wychowaniu młodego człowieka, godności osoby ludzkiej. Jego hasło "Rodzina silna Bogiem. Naród silny rodziną" jest ciągle aktualne. Zwłaszcza teraz, kiedy kryzys dotyka rodziny, a życie nasze staje się coraz bardziej skomplikowane.

Książka ks. Władysława Kądziołki "Dialog źródłem wychowania w rodzinie" to przede wszystkim kompendium wiedzy o wychowaniu młodego człowieka. Autor przeprowadził źródłowe badania w różnych szkołach i w różnych środowiskach. Badania te pozwoliły na dokładną analizę atmosfery rodzinnej i jej wpływu na kształcenie charakteru dziecka.

Badacz szczególnie zwrócił uwagę na znaczenie dialogu między rodzicami a wychowankiem. Właśnie dialog, co jest głównym założeniem tej pracy, prowadzi do świadomego wzrastania dziecka jako osoby, uczy świadomie żyć, uczy odpowiedzialności.

Niniejsza praca będzie z pewnością ważną pomocą dla rodziców, duszpasterzy i wychowawców. Oparta na najnowszych wynikach badań psychologicznych, pedagogicznych oraz różnych innych dyscyplinach naukowych pomaga kochać, rozumieć i świadomie prowadzić dziecko w dorosłe życie społecznego ładu.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: WAM
Autor: ks. Władysław Kądziołka
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 486
Wymiar [mm]: 155x230
EAN: 9788377670194
ISBN: 978-83-7767-019-4
ID: 218514

Zobacz również

Dialog źródłem wychowania w rodzinie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...