TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Skąd się biorą dzieci. Jak rozmawiać z dziećmi o przekazywaniu życia

Ocena:
(6 opinii)

Autor „Skąd się biorą dzieci?” kładzie duży nacisk na rolę rozmowy w wychowaniu dzieci. Jak czytamy w książce:

Do całej naszej wiedzy, do systemu przyjętych wartości, ostatecznie też i do wiary, dochodzimy w procesie wychowania w dialogu ze światem ludzi dorosłych. To rozmowa, to dialog w najszerszym znaczeniu tego słowa, jest tym środkiem, dzięki któremu rozwija się nasze człowieczeństwo. W oddziaływaniu wychowawczym dialog, rozmowa, jest istotnym czynnikiem. I chodzi tu nie tylko o samą wiedzę przekazywaną w dialogu, ale i o to, że w dialogu dziecko doświadcza akceptacji ze strony rodziców, doświadcza tego, że rzeczywiście liczy się ono i w ich oczach, i w ich życiu. Gdy jakaś dziedzina życia ludzkiego nie stanowi przedmiotu rozmowy, dialogu, to nie jest w niej możliwe dojście do pełni człowieczeństwa, gdyż dziedzina ta nie może wejść w całość życia osobowego człowieka.

Problemy związane z odrębnością płciową, z seksualnością człowieka, z początkiem życia ludzkiego stanowią często temat tabu, a rodzicom próbującym go podejmować w rozmowie sprawiają trudność. Dlatego też, aby nie zabrakło żadnej dziedziny życia, która jest wyłączona z dialogu, powstała ta książka.

O. Karol nie tylko wyjaśnia rolę rozmowy na "te" tematy z dziećmi, ale także pomaga w formułowaniu odpowiedzi na pojawiające z ich strony pytania, dotyczące tej ważnej sfery życia człowieka.

A w odpowiedzi na tytułowe pytanie budowa ciała zostaje wyjaśniona rzeczywistością rodzicielstwa, co jest warunkiem prawidłowego rozwoju psychoseksualnego i dojrzałości psychoseksualnej.

Jeżeli mężczyzna nie przeżywa siebie jako możliwego ojca, a kobiety jako możliwej matki, jeżeli kobieta nie przeżywa siebie jako możliwej matki i mężczyzny jako możliwego ojca, to nie można o nich powiedzieć, że są to ludzie psychoseksualnie dorośli, dojrzali.

Książka posiada IMPRIMATUR.

Opinie naszych Klientów (6 opinii)Napisz swoją opinię

Skąd się biorą dzieci?

Obowiązkowa lektura dla każdego rodzica, by w sposób łatwy poprowadzić dziecko przez temat początków życia, wartości płciowości, małzeństwa i rodziny. Napisane krótko i na temat. Warto sięgnąć.

autor opinii: Anna S.

polecam

Cieszę się, ze mam tę ksiazeczke w domu. Jestem mama 3 córek (7, 5 i 3 lata). Serdecznie polecam.

autor opinii: Joanna Ligorowska

Gorąco polecam!

Książka ta jest doskonała podpowiedzią w jaki sposób przekazywać dzieciom wiedzę na temat ich zaistnienia w świecie. Napisana przystępnym językiem. Polecam ją każdemu rodzicowi. I temu, któremu z trudnością przychodzi mówienie o akcie poczęcia, jak i temu,który nie ma z tym problemów. Pokazuje, jak rozmawiać o pięknie miłości w relacji między rodzicami oraz jak mówić o różnicach budowy ciała kobiety i mężczyzny.
Gorąco polecam!!!!

autor opinii: Magda

Brak rozmów rodziców z dziećmi o przekazywaniu życia i używanie wymijających odpowiedzi typu "kupiliśmy cię","bocian cię przyniósł" prowadzi do bardzo poważnych urazów dzieci,które potem szukają tej wiedzy poza domem i wpadają w pułapki pornografii i związanych z tym konsekwencji...Ta książeczka mądrze poucza jak rozmawiać z dziećmi na temat życia płciowego,bardzo polecam do przeczytania.

autor opinii: Roman

Gorąco polecam dla wszystkich rodziców, którzy mają trudności w przekazaniu swoim dzieciom tych treści. Książka napisana w bardzo przystępny sposób. Jest to swoista instrukcja prowadzenia rozmowy z dziećmi, której podłożem jest miłość a nie doznania z nią związane. Pięknie i jasne ukazanie dzieciom różnic w ciele mężczyzny i kobiety. NAPRAWDĘ POLECAM! KAsia

autor opinii: Kasia

Godna polecenia

Polecam wszystkim !!!

autor opinii: Dominik Kotecki

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Jerozolima
Autor: o. Karol Meissner OSB
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 48
Wymiar [mm]: 130x130
EAN: 9788389282644
ISBN: 9788389282644
ID: 440178

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Skąd się biorą dzieci. Jak rozmawiać z dziećmi o przekazywaniu życia Skąd się biorą dzieci. Jak rozmawiać z dziećmi o przekazywaniu życia
8.40 zł
7.16 zł
Oszczędzasz 1.24 zł (15%)
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...