TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Filipina Siła kruchego życia. Świadectwo

Ocena:
(1 opinii)

Filipina ma siedem lat. Jeszcze przed narodzeniem lekarze odkryli u niej bardzo poważne upośledzenie umysłowe, które nie pozwoli jej żyć. Sugerowano aborcję, lecz jej rodzice natychmiast odrzucili taką ewentualność. Wbrew wszelkim przewidywaniom, Filipina żyje, pozostaje jednak w stanie głębokiej zależności od otoczenia, na poziomie dziecka w wieku między trzema a sześcioma miesiącami.

W niniejszej książce Sophie Lutz próbuje odpowiedzieć na pytanie, co skłoniło ją do urodzenia dziecka zranionego głębokim upośledzeniem fizycznym i psychicznym. Stara się wyrazić to, jak szczególne miejsce zajmuje Filipina w życiu jej i całej rodziny. Żywi przekonanie, że jej świadectwo pomoże wszystkim, którzy oczekują narodzin chorego dziecka lub na co dzień towarzyszą osobie upośledzonej.

Sophie Lutz, w prostych, wyzbytych zbędnych ozdobników słowach, zanurza nas w codzienne życie z mężem, przyprawiającą o zmęczenie i domagającą się nieustannej uwagi Filipiną oraz dwójką zdrowych synów, którzy również potrzebują mamy. Surowa i bardzo konkretna opowieść, w której ujawniają się głęboko złączone serce, inteligencja i wiara autorki. (Wstęp, Jean Vanier)

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

pozytywna

Przejmująca historia, oparta na faktach. Wzruszająca.

autor opinii: Katarzyna Pietrzak

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Sophie Chevillard Lutz
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 112
Wymiar [mm]: 125x190
EAN: 9788374821827
ISBN: 9788374821827
ID: 70225

Zobacz również

Filipina Siła kruchego życia. Świadectwo
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...