TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Gość papieża

Prawdziwy thriller metafizyczny: szpiegowski, kryminalny i... religijny.

Trzydzieści trzy dni po wyborze Jana Pawła I na Stolicę Piotrową zdumiony świat dowiaduje się, że "Uśmiechnięty papież" nie żyje. Komunikat lekarski mówi o niewydolności płuc. Szok i niedowierzanie. Nieliczni tylko wracają już pamięcią do wydarzenia sprzed trzech tygodni, gdy świeżo wybrany papież przyjmuje na prywatnej audiencji w Watykanie prawosławnego metropolitę Leningradu, patriarchę Ilię, który w czasie spotkania umiera na Jego rękach. Dwa zgony dwóch przywódców chrześcijaństwa w odstępie kilku tygodni.

Tyle historyczne fakty. Powieść rządząca się swoimi prawami opowie nam resztę.

Vladimir Volkoff to nie tylko wielki pisarz ale i wybitny znawca rosyjskiej duszy, sowieckiego systemu i problemów Kościoła. Dzięki temu powstała książka, która zapiera dech w piersiach.

Jej główny bohater, poza papieżem, to prawosławny metropolita i generał KGB zarazem. Naprzeciwko niego włoski książę i równocześnie przywódca tajnej organizacji mafijno-politycznej o silnych wpływach w Kościele. Trwa wojna pomiędzy liberałami i żubrami w KGB oraz walka o wpływy po śmierci papieża. Jest jeszcze jedno wielkie marzenie: zszyć rozdarte od tysiąca lat chrześcijaństwo, przywrócić duchową jedność Europie. To jest możliwe! Klucz znajduje się w Fatimie!

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Klub Książki Katolickiej
Autor: Vladimir Volkoff
Rok wydania: 2005
Ilość stron: 392
Wymiar [mm]: 145x210
EAN: 9788361374565
ISBN: 9788361374565
ID: 109939

Zobacz również

Gość papieża
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...