TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Stygmatyk

Ocena:
(1 opinii)

W kościele na amerykańskiej prowincji ma miejsce niezwykłe i dramatyczne zdarzenie. Ksiądz stygmatyk wykrwawia się na śmierć w Wielki Piątek na oczach wstrząśniętych parafian. Cud? A może krwawe morderstwo?

Profesor filozofii, Reed Stubblefield, zjawił się tu całkiem niedawno. Chciał odpocząć po burzliwych wydarzeniach ostatnich tygodni. Jednak odpoczynek nie jest mu pisany... Musi odkryć prawdę o tym niezwykłym księdzu. Na dodatek okazuje się, że według policji to właśnie on jest głównym podejrzanym...

Znakomicie zbudowana fabuła, trzymająca w napięciu akcja, niezwykli bohaterowie, dramatyczna kulminacja wydarzeń i zaskakujące zakończenie! Pasjonujący thriller!

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Uniwersalne przesłanie

Książka o charakterze religijnym. Sympatyczny bohater główny, prof.filozofii, Reed po przeżyciach traumatycznych ( śmierć ukochanej żony, Peggy i niefortunny wypadek przez postrzelenie) zjeżdża do domku swego brata, Dana, aby odpocząć, z zamiarem napisania książki o Arystotelesie. A tam, w prowincjonalnej miejscowości czeka go zaskakująca przygoda. Jest nią najpierw poznanie ciekawych ludzi, zawiera znajomość z ks.Rayem,, intrygującą osobowością z którym wiedzie ciekawe dysputy.
Kiedy ks. Ray nagle umiera w Wielki Piątek, prof.Reed zostaje ku swemu przerażeniu, głównym podejrzanym. W miarę rozwoju akcji, oswaja się z porażającą sytuacją i sam zaczyna prowadzić dochodzenie. Jest mu w tym pomocny jego duchowy mistrz Arystoteles.
Ta duchowa, mentalna relacja pomiędzy profesorem, a starożytnym filozofem, jest atrakcją i wartością całej narracji powieści.
Wątek religijny zaś, wyjaśnia kwestię stygmatów i cudów, kładąc akcent na heroizmie cnót danej osoby.
A profesor z wątpiącego stał się pytającym wierzącym.
Lektura pełna zadumy z dozą humoru nie jest stratą czasu, warto po nią sięgnąć!:-))

autor opinii: Bietka

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo AA
Autor: John Desjarlais
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 336
Wymiar [mm]: 150x205
EAN: 9788361881780
ISBN: 978-83-61881-78-0
ID: 187094

Zobacz również

Stygmatyk
29.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...