TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Granice w relacjach małżeńskich

W takim stopniu, w jakim czujesz się wolny, by odmówić czegoś małżonkowi, możesz również zgodzić się na to, czego pragnie. Dlatego dla dobra małżeństwa czasami warto powiedzieć: „Nie mogę wyrazić na to szczerej zgody, dlatego tym razem muszę ci odmówić”.

Kiedy wytyczamy granice i ich przestrzegamy, to nie tylko komunikujemy współmałżonkowi: „Kocham cię, lecz nie będę płacić za twoje problemy”, ale swoją postawą pomagamy mu w osobistym rozwoju i osiąganiu koniecznej dojrzałości.

Granice bowiem sprzyjają rozwojowi miłości. Ludzie, którzy nieustannie pracują nad swoim (a nie małżonka) charakterem, potrafią wytyczać i szanować granice w małżeństwie, są dojrzałymi osobami.

Z drugiej strony ci, którzy obawiają się słowa NIE, pozostają ludźmi pozbawionymi dojrzałości.

Dobrą nowiną dla wszystkich małżeństw jest to, że nie jesteśmy zdeterminowani zachowaniami i problemami partnera. Każdy z małżonków może uniknąć losu ofiary niedojrzałego partnera i trudności, które on przeżywa, co więcej, może zmienić charakter łączącego ich związku.

Książka wskazuje, jak można zmienić relacje małżeńskie na lepsze, nawet jeśli druga osoba nie jest tym zainteresowana.

Proces zmian rozpoczyna się jednak zawsze od wzięcia odpowiedzialności za własną część problemu, ponieważ granice można wyznaczyć tylko tej osobie, nad którą ma się władzę - samemu sobie.

Nie ma większego błogosławieństwa dla każdej, bez wyjątku, osoby niż dojrzały charakterem współmałżonek, który wie, jak stosować granice w swoim własnym życiu.

Taka osoba wywiera nieoceniony wpływ na życie swojego partnera, skutecznie ucząc go szacunku dla innych, samokontroli i dojrzałości emocjonalnej. Taka osoba to skarb. Do takich osób lgną inni. Takie osoby sprawiają, że życie spędzone z nimi jest zawsze spełnione i szczęśliwe.

Jeśli chcesz być taką osobą, to ta książka będzie dla ciebie niezbędnym przewodnikiem do osobistego i małżeńskiego sukcesu.

Ponadto z książki dowiesz się:

  • czym są granice
  • jak wytyczać i stosować granice w małżeństwie
  • jak rozwiązywać konflikty w małżeństwie
  • jak dobrze wpływać na współmałżonka
  • jak nauczyć się szacunku dla innych, samokontroli i dojrzałości emocjonalnej

Sięgnij po tę książkę i zmień swoje relacje małżeńskie na jeszcze lepsze.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: John Townsend, Henry Cloud
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 352
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788374920056
ISBN: 9788374920056
ID: 64512

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Granice w relacjach małżeńskich Granice w relacjach małżeńskich
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...