BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

In nomine mortis

Ocena:
(1 opinii)

Paryż Roku Pańskiego 1348. Z Kolonii przybywa młody dominikanin, Ranulf Higden, aby studiować świętą teologię na najsłynniejszym w Europie uniwersytecie. Okrutna zbrodnia u podnóża katedry Notre-Dame, dosięgająca jego współbrata, całkowicie pokrzyżowała te plany. Przeor klasztoru wyznacza mu rolę pomocnika mistrza Filipa, najsurowszego w mieście inkwizytora, który prowadzi w tej sprawie śledztwo.

Wkrótce niedoszły student zostaje wplątany w sieć tajemniczych intryg, w których tle pojawia się wielki spisek "dla dobra ludzkości". Giną kolejne ofiary nieuchwytnego mordercy, a u bram Paryża czai się "czarna śmierć" - dżuma, która w XIV wieku pochłonęła trzecią część ludności europejskiego kontynentu. Czy młody mnich zdoła rozwikłać zagadkę i wygra wyścig z czasem?

Tę mroczną, przesyconą specyficznym klimatem powieść czyta się z zapartym tchem, a jednocześnie wielkim podziwem dla autora, który wiernie oddał obraz stulecia, nazywanego przez dzisiejszych historyków "wiekiem szaleństw".

Cay Rademacher (1965) mieszka w Hamburgu, studiował historię i filozofię w Koloni i Waszyngtonie. Jest zapalonym podróżnikiem i autorem wielu przewodników turystycznych. Ma na swoim koncie już kilka powieści, m.in. wydaną w Polsce "Tajemnicę Esseńczyków".

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

W imię śmierci...

Jest to historia mnicha, który odkrywa różne tajemnice oraz przyjemności doczesnego świata. Książka trzyma w napięciu do końca, często zaskakuje i zmienia bieg akcji. Serdecznie polecam, szczególnie na wypoczynek.

autor opinii: Agnieszka

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Pax
Autor: Cay Rademacher
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 372
Wymiar [mm]: 120x190
EAN: 9788321118871
ISBN: 978-83-211-1887-1
ID: 172984

Zobacz również

In nomine mortis
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...