TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jak kochać się przed ślubem?

"Jak się kochać przed ślubem?" - Aktywnie! - odpowiada o. Pilśniak. Nie wolno czekać na to, co ześle ci los, ale zaciekawić się drugą osobą - po to, aby dać sobie szansę na zrealizowanie swojego powołania do miłości.

Poszukiwanie miłości jest powołaniem każdego człowieka, jego zadaniem życiowym; jest to także wysiłek dokonywania wyborów oraz podejmowania odpowiedzialności za siebie i za drugą osobę.

Autor nie koncentruje się na przepisach moralnych, ale stara się ukazać, jak naturalne dążenia osoby mogą dopomóc w odnalezieniu Bożej woli. Jego refleksję zainspirowała etyka osoby Maxa Schelera.

Konferencja została podzielona na trzy części:

  1. O powołaniu do miłości i o dokonywaniu wyborów
  2. Dwie miłości (według Maxa Schelera)
  3. Odpowiedzi na pytania

Konferencja "Jak kochać się przed ślubem?" została wygłoszona w Duszpasterstwie Akademickim "Dąb" w Warszawie 13 stycznia 2011 r.

O. Mirosław Pilśniak - dominikanin; ur. w 1959 r. w Mosinie. Do zakonu wstąpił w 1983 r., święcenia kapłańskie przyjął w 1990 r. Zdobył stopień licencjata z teologii dogmatycznej na UKSW w Warszawie. Wykłada teologię małżeństwa i etykę na Dominikańskim Studium Filozoficzno-Teologicznym w Krakowie.

Pełnił funkcję duszpasterza akademickiego w Krakowie oraz w Warszawie, był także przeorem klasztorów w tych miastach oraz proboszczem parafii św. Dominika w Warszawie. Od 1992 r. zaangażowany jest w ruch rekolekcyjny i formacyjny małżeństw "Spotkania Małżeńskie".

Jest opiekunem Ośrodka Warszawskiego, a także krajowym duszpasterzem tego ruchu. Od 2005 r. jest Duszpasterzem Rodzin oraz opiekunem Fundacji "Sto Pociech" przy klasztorze Dominikanów przy ul. Freta w Warszawie. Prowadził programy o tematyce religijnej i rodzinnej w TV Puls oraz w Religia.tv.

Informacje techniczne

Rodzaj nośnika: CD
Wydawca: Rhetos
Autor: o. Mirosław Pilśniak
Rok wydania: 2017
EAN: 9788389781581
ID: 395897

Zobacz również

Jak kochać się przed ślubem?
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...