TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Polubić czy poślubić? 7 pytań, które warto zadać sobie przed ślubem

Ocena:
(17 opinii)

Les i Leslie Parrottowie przedstawiają sprawdzony przepis na udane małżeństwo. Zachęcają pary do tego, by przed podjęciem ważnych decyzji o zaręczynach i ślubie przemyślały i przedyskutowały siedem kluczowych pytań.

Są to pytania, które pomagają ocenić potencjał związku i dobrze przygotować się do nowej roli żony lub męża.

"Polubić czy poślubić?" jest kursem przedmałżeńskim w pigułce – w formie mądrego i praktycznego poradnika, który warto przeczytać wspólnie z ukochaną osobą, zanim powiecie sobie „Tak” na całe życie.

Ta książka umożliwia solidny montaż przyszłego małżeństwa lub remont obecnego. To klasyczny zestaw narzędzi niezbędnych jak śrubokręt, młotek czy miarka – wyjątkowo wygodny i poręczny dla chrześcijan każdego nurtu. A w dodatku w tak przyjemnej formie. Pisana z pokorą i dynamizmem, można w niej zauważyć owoce pionierskiego dorobku Waltera i Ingrid Trobisch. Zdecydowanie polecamy!

Mariola i Piotr Wołochowiczowie, Fundacja Misja Służby Rodzinie,
autorzy książek "Seks po chrześcijańsku" oraz "Jak wygrać małżeństwo"

Les i Leslie Parrottowie zachęcają pary do tego, by przed podjęciem ważnych decyzji o zaręczynach i ślubie przemyślały i przedyskutowały siedem kluczowych pytań.

Są to pytania, które pomagają ocenić potencjał związku i dobrze przygotować się do nowej roli żony lub męża. Autorzy demaskują popularne mity na temat małżeństwa i radzą, jak się z nimi rozprawić.

Dzięki lekturze tej książki dowiesz się, jak rozpoznawać zbliżające się konflikty z partnerem i jak je rozwiązywać. Poznasz tajniki osiągania prawdziwego porozumienia w rozmowie oraz budowania jedności i bliskości.

Dowiesz się także, jak odnaleźć głęboką satysfakcję w małżeńskim pożyciu seksualnym.

Les i Leslie Parrottowie są założycielami Centrum Rozwoju Relacji Międzyludzkich na Uniwersytecie Pacyficznym w Seattle. Wielokrotnie gościli w popularnych programach telewizyjnych, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Przemawiają na konferencjach i prowadzą kursy przedmałżeńskie w wielu miastach Ameryki.

Książka "Polubić czy poślubić?" (tytuł ang. Saving Your Marriage Before It Starts) jest ich największym bestsellerem, przetłumaczonym na dziesięć języków i używanym przez doradców małżeńskich, psychologów i duszpasterzy na całym świecie.

Książka pod patronatem Klubu Książki Tolle.pl!

Opinie naszych Klientów (17 opinii)Napisz swoją opinię

Super książka dla każdego

Super książka. W pigułce podaje kluczowe aspekty do przemyślenia dla każdej pary, zarówno przed jak i po ślubie. To bardzo kompleksowe i usystematyzowane spojrzenie na relacje małżeńskie wzbogacone o liczne, często zabawne, przykłady z życia.
Polecam każdemu!

autor opinii: Mateusz Szmidt

średnia

Książka jest średnia ale myślę ze tak najbardziej odpowiednia dla bardzo młodych ludzi decydujących się na ślub. Ja jestem kolo 30 roku życia i jeden rozdział był dla mnie odpowiedni reszta była zbyt oczywista jak na mój wiek.

autor opinii: Magdalena Kuźmicz

Polecam

Bardzo dobra książka.
Pozwala spojrzeć na drugiego człowieka odmiennej płci jego oczami i zrozumieć jego potrzeby, czasem odmienne postrzeganie tych samych kwestii.
Warto to wiedzieć i zrozumieć mechanizmy, jakie rządzą ludzkim zachowaniem. Bardzo cenne spostrzeżenia i rady.
A nade wszystko książka uczy otwartości na drugiego człowieka i na jego problemy, bez czego prawdziwa miłość nie jest możliwa.
Szczerze polecam.

autor opinii: Alicja

Warto przeczytać

Interesują mnie książki z tej tematyki. Mam nadzieję niedługo wyjść za mąż, a do tego chciałabym w przyszłości prowadzić z mężem katechezy dla narzeczonych. Dobra rzecz, a jestem wybredna! Chociaż często wolę naszych polskich autorów, dają przykłady bliższe życiu (np. powody kłótni) i milej czytać imiona Weronika, Mateusz niż Sara, Tom. Autorzy rzeczywiście wiedzą o czym piszą, mają doświadczenie, co mi się bardzo podoba: odsłaniają się, nie pozostają w ukryciu, dzielą się swoimi osobistymi historiami. Stawiają trafne pytania na końcach rozdziałów, zamierzam to prędzej czy później przerobić z chłopakiem. Po dwóch pierwszych gadaliśmy godzinę, a to pokazuje, na ile są celne ;).

autor opinii: Asia

czterdziestolecie

Dobra, myślę, że młodym bardzo przydatna, tylko te realia amerykańskie rzadko pasują do nas.
Ciekawa również dla nas 40 lat po ślubie.

autor opinii: Ewa Andrzejewicz

Pozytywna

Książka warta do czytania we dwoje i pomagająca otworzyć oczy na sprawy "oczywiste" dla danej płci, ale jak często nie wypowiedziane głośno, pozostawiane tylko w domyśle. Uświadamia, jak wiele krzywdy w relacjach (nie tylko damsko-męskich) potrafią wyrządzić sprawy "oczywiste" - tzn., sprawy których często nie poruszamy, bo wydaje nam się, że to oczywiste, że tak jest. Tymczasem, często okazuje się, że problemy powstają dlatego, że inaczej myślimy, czym innym się kierujemy, na co innego każdy z nas zwraca uwagę, co innego jest ważne, i nie tylko jako różnice między postrzeganiem świata jako kobieta czy mężczyzna, ale również różnice jakie wnosi każdy od siebie. Książka bardzo wyraźnie podkreśla, że WARTO ROZMAWIAĆ :) i że WARTO ROZMAWIAĆ O WSZYSTKIM a najbardziej o tym co dla kogoś wydaje się oczywiste i jasne :)

autor opinii: Sylwia

Dobra książka dla narzeczonych

Książkę kupiłam z myślą o bratanicy wychodzącej właśnie za mąż dosłownie tydzień przed jej ślubem. Wzbudziła zainteresowanie, ale na ile została przeczytana w toku przygotowań - nie wiem. Moim zdaniem - bardzo przydatna i praktyczna, przyciągająca do chrześcijańskiego modelu życia małżeńskiego.

autor opinii: Zofia Wawrykiewicz

Godna polecenia

Super pozycja. Zawiera wiele ciekawych treści podanych w przystępny a zarazem inspirujący sposób. Polecam gorąco wszystkim bo wszyscy tworzą jakieś związki i na pewno się przyda w codziennym porozumiewaniu.

autor opinii: Urszula Sokal

Bardzo poczytna ksiażka

"Polubić czy poślubić" to bardzo poczytna książka. Napisana zrozumiałym, przystępnym językiem. Szczególnie polecam ją parom, które chciałaby wspólnie spędzić życie. Pozwala lepiej dotrzeć do siebie nawzajem, zwłaszcza, jeśli czyta się ja we dwoje. Świetna alternatywa na spędzenie czasu z ukochaną osobą, dobry pomysł na budowę dialogu.
Obsługa sklepu na najwyższym poziomie, ekspresowa dostawa.
Warto!

autor opinii: Aleksandra F.

Polubić czy poślubić

Świetna publikacja dla młodych ludzi myślących poważnie o małżeństwie. Książka rozbija mity o tzw " dobrym małżeństwie". Pokazuje czym się kierować wybierając drugą połówkę na całe życie i jakie problemy da się rozwiązać. Książka jest napisana prostym językiem, przystępnie, a przykłady z życia wzięte, wprawdzie nie z Polski, dobrze ilustrują metody rozwiązywania problemów.

autor opinii: Irena Ś.

Bardzo dobra książka :)

Książka napisana przystępnym językiem. Obrazuje bardzo konkretne sytuacje i pozwala odpowiedzieć sobie na pytania, nad którymi na co dzień się nie zastanawiamy, Poczucie humoru autorów oraz historie "z życia wzięte" pozwalają utożsamić się z omawianymi wydarzeniami i lepiej je zrozumieć.
Polecam :)

autor opinii: Dorota Kowol

Polubić by... poślubić

Pierwsze chyba, które przeczytałam prawdziwe kompedium wiedzy o małżeństwie. Wydawać by się mogło, że wszyscy wszystko wiedzą na ten tak oczywisty temat i raczej nie powinno tu nic zaskoczyć- a jednak! Bardzo wiele cennych wskazówek popartych przykładami z życia, trójkąt Sternberga- naprawdę daje do myślenia.., bezpośredni styl, a przede wszystkim przez dotarcie do sedna sprawy, autorzy( małżeństwo terapeutów z długim stażem), wielokrotnie zmuszają do pzyjrzenia się swojemu związkowi, być może jakiejś jego reorganizacji a nawet postawienia kluczowego pytania o jego sens.

autor opinii: Iwona Szaniawska

polubić czy poślubić

Myślę ,że ta książkę powinny przeczytać wszystkie osoby ,które przygotowują się do małżeństwa ale nie tylko.mam 33-letni staż małżeństwa a mimo to przeczytałam z zaciekawieniem choć .na poprawę relacji jest już za póżno. W tej książce jest pełno życiowych mądrości.


Jedyne zastrzeżenie to jakość papieru, ale treść jest ważniejsza.Polecam

autor opinii: Elżbieta Kossowska

Niesamowita!

Książka jest świetna! Naprawdę daje dużo do myślenia - zarówno dla osoby, która tak jak ja dopiero za kilka miesięcy bierze ślub, jak i dla doświadczonych małżonków. Polecam ją każdemu! Nie mogę doczekać się wydania do niej ćwiczeń w jęz. polskim :)

autor opinii: Sylwia Mańka

Świetna!

Właśnie tego szukałam. Konkretna i napisana w praktyczny, trochę warsztatowy sposób. Pozwala lepiej przyjrzeć się swojemu związkowi i rozwijać go w dobrym kierunku. Autorzy w pozytywny sposób opisują małżeńską rzeczywistość w różnych jej aspektach.
Polecam!

autor opinii: Gabriela

Małżeństwo-jakie?

Z opisu wstępnego już jestem zachęcona by ją nabyć i sprezentować swojemu wnukowi. Wierzę, że pomoże mu ona nauczyć się rozwiązywać różne sprawy, jakie są związane z małżeństwem. Teresa

autor opinii: Teresa Ciepielowska

Świetna i konkretna!

Aż żałuję, że nie przeczytałam tej książki wcześniej! Na pewno wiele rzeczy na samym początku mojego małżeństwa potoczyłoby się inaczej - lepiej, mądrzej i... szybciej! To jeden z najbardziej konkretnych poradników dla małżeństw, jakie czytałam :)

autor opinii: Ruda

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: AETOS Media
Autor: Les Parrott, Leslie Parrott
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 240
Wymiar [mm]: 140x210
EAN: 9788361097433
ISBN: 9788361097433
ID: 305366

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Polubić czy poślubić? 7 pytań, które warto zadać sobie przed ślubem Polubić czy poślubić? 7 pytań, które warto zadać sobie przed ślubem
34.90 zł
25.58 zł
Oszczędzasz 9.32 zł (27%)
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...