TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Klasyczne wychowanie. 8 nowoczesnych zasad tradycyjnego wychowania

Ocena:
(7 opinii)

Jeśli pragniesz pomóc swojemu dziecku stać się człowiekiem dojrzałym i szczęśliwym, ta książka jest właśnie dla ciebie.

Poradnik Michaela Mascolo pokazuje, jak uniknąć pułapek bezstresowego wychowania, ale również błędów podejścia zbyt autorytarnego. Autor w sposób niezwykle przystępny wyjaśnia, jak zachować złoty środek między nimi.

Sięgając po tradycyjne, sprawdzone zasady, dostosowuje swoje wskazówki do współczesnych realiów. W oparciu o najnowsze badania i mnóstwo konkretnych przykładów z życia prezentuje skuteczną metodę, łączącą miłość i wrażliwość na potrzeby dziecka z dyscypliną i jasnymi zasadami.

Przynosi ona realne, długotrwałe efekty. W przeciwieństwie do metody kar i nagród ani nie upokarza, ani nie utwierdza dziecka w postawach roszczeniowych czy interesownych. Pozwala mu wypracować własny zmysł moralny, uczy, jak mierzyć się z przeciwnościami i jak ważna jest troska o innych.

Dzięki tej lekturze dowiesz się m.in.:

  • w jaki sposób skutecznie komunikować się z dzieckiem;
  • dlaczego pochwały nie zawsze motywują;
  • czy istnieją sytuacje, w których kara jest nieunikniona;
  • jak rozwiązywać konflikty;
  • czego potrzebuje dziecko, by ukształtować w sobie zdrowe poczucie własnej wartości.

Niezależnie od tego, jak radzisz sobie z rozwiązywaniem problemów wychowawczych, ta książka z pewnością ci pomoże. Dzięki bogactwu przedstawionych sytuacji i zagadnień każdy rodzic znajdzie w niej coś dla siebie i swojego dziecka.

Książka Michaela Mascolo to powrót do normalności w dziedzinie wychowania. Autor rozprawia się z „nowoczesnymi” mitami, które mylą wychowanie z rozpieszczaniem, ze skupianiem uwagi wychowanka na nim samym, z zaniedbaniem moralności i dyscypliny czy z bezstresową samorealizacją. Ta publikacja to ciekawie napisany oraz ilustrowany czytelnymi przykładami przewodnik po klasycznym wychowaniu, jakie pozostaje aktualne w każdej epoce, bo przecież ciągle ta sama jest natura człowieka. Również w XXI wieku podstawą wychowania pozostaje miłość i autorytet rodziców, którzy w serdeczny i jednocześnie stanowczy sposób uczą dzieci mądrości, panowania nad sobą, empatycznego rozumienia siebie i bliźnich, a także pokonywania konfliktów czy napięć w sposób racjonalny i zgodny z Dekalogiem. Do rąk Czytelników oddajemy książkę, która również nam, dorosłym, pomoże stawać się coraz dojrzalszą wersją samych siebie. Klasyczne wychowanie opiera się bowiem na odwiecznej prawdzie, że najlepszym wychowawcą jest ten, kto odnosi wielkie sukcesy w wychowywaniu... samego siebie.

Ks. dr Marek Dziewiecki, wykładowca psychologii i pedagogiki, autor książki „Kochać i wymagać. Rozważania o wychowaniu”
„Klasyczne wychowanie” może stać się najbardziej wartościową książką o wychowaniu XXI wieku. Mądra i wyważona, oferuje rodzicom skuteczne sposoby na kształtowanie siły charakteru, której dzieci potrzebują, aby odnieść sukces i być dobrymi obywatelami.

Prof. William Damon, dyrektor Stanford Center on Adolescence
Rodzice poszukujący dobrej, fachowej porady, jak najlepiej wychowywać swoje dzieci, znajdą w tej książce nieocenioną, inspirującą pomoc. Autor używa swojej dogłębnej znajomości współczesnej wiedzy i badań naukowych, aby dostarczyć jasnych i mądrych wskazówek, które pomogą rodzicom i pozytywnie wpłyną na rozwój ich dzieci.

Dr Richard M. Lerner, Institute for Applied Research in Youth Development, Tufts University
Ta książka udowadnia, że rodzicielstwo łączące troskę i wysokie wymagania wobec dzieci, gwarantuje trwały sukces wychowawczy. To obowiązkowa lektura dla rodziców, dziadków, wychowawców, opiekunów i psychologów dziecięcych!

Dr Dante Cicchetti, Institute of Child Development and Department of Psychiatry, University of Minnesota

Michael Mascolo jest specjalistą od psychologii rozwojowej i profesorem psychologii w Merrimack College w North Andover (Massachusetts), autorem wielu książek i artykułów na temat rozwoju dzieci i dorosłych. Zajmuje się również doradzaniem rodzicom w kwestiach związanych z wychowaniem oraz pomaganiem małżeństwom w odbudowaniu właściwych relacji.

Książka pod patronatem Klubu Książki Tolle.pl!

Opinie naszych Klientów (7 opinii)Napisz swoją opinię

Godna polecenia

Książkę powinien przeczytać każdy rodzic i zweryfikować swoje postępowanie. Książka jest napisana łatwym językiem. Zawiera mnóstwo odniesień do dnia codziennego. Polecam każdemu, kto chce wychować swoje dzieci, jak najlepiej.

autor opinii: Emilia

MĄDRA KSIĄŻKA WIELE MOŻNA SIĘ NAUCZYĆ. ...

wychować mądrze

Jestem mamą 3 małych synków, miałam i wciąż miewam:-) problem z konsekwencją i dyscypliną w stosunku do moich dzieci. Sama zostałam wychowana w atmosferze miłości, ale raczej w surowej wersji, czyli mało pochwał, sporo krytyki. Chcąc oszczędzić krytycznych ocen zachowań moich dzieci, trochę się pogubiłam, ale dzięki wskazówkom w tej książce uczę się i stosujemy z mężem w praktyce jednolite zasady dotyczące akceptowania i negowania zachowań naszych dzieci. Postawiliśmy granice, kochamy nasze dzieci ale też wymagamy, dzieci stały się bardziej samodzielne, a ja mam wreszcie troszkę czasu dla siebie!:-)
Polecam książkę wszystkim Rodzicom!!!

autor opinii: Ewa

doskonaa

Książka jest doskonała, warto ją przeczytać bez względu na wiek. Jestem babcią i mogę spokojnie ocenić co robiłam dobrze a co nie najlepiej w czasie wychowywania własnych dzieci. Teraz podstawiam ją swoim dorosłym dzieciom, aby im ułatwić dokonanie własnej samooceny w zakresie wychowywania swoich dzieci. Uważam, że to dużo lepsze niż uwagi babci.

autor opinii: Małgorzata Uliasz

Rozsądny przewodnik

W morzu literatury pedagogicznej dla rodziców jest to próba kompromisu między modelem wychowawczym skierowanym na dziecko (tzw. wychowanie bezstresowe) a modelem skierowanym na rodzica (autorytaryzm). Autorzy lansują tezę, iż można i należy wychowywać szczęśliwe i mądre dzieci bazując na rodzicielskim autorytecie konsekwentnie pokazującym i wpajającym dzieciom wartości moralne: odpowiedzialność, troskę o innych, pracowitość etc. Internalizacja wartości przez dzieci to kluczowy moment tej metody: nie wystarczy wiedzieć, co jest dobre - trzeba też sprawić by dzieci chciały tego, co właściwe i dobre. Krótko mówiąc, fundamentem wychowania są cnoty, które dziecko nabywa w procesie wychowania, a których nie da się wpoić siłą. Własny dobry przykład, konsekwencja, umożliwienie dziecku skonfrontowania się ze skutkami błędów, jakie popełniają - to niektóre z ważniejszych omawianych przez autora dróg do sukcesu wychowawczego.

autor opinii: Beata Gryzio

Klasyczne wychowanie. 8 nowoczesnych zasad tradycyjnego wychowania

publikacja przeznaczona dla osób zajmujących się profesjonalnie wychowaniem, nauczaniem.
trudna w czytaniu,,,
dla fachowców super jako takie kompendium
polecam

autor opinii: Ewa

bardzo dobra tematycznie

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Michael Mascolo
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 276
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374827287
ISBN: 978-83-7482-728-7
ID: 343261

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Klasyczne wychowanie. 8 nowoczesnych zasad tradycyjnego wychowania Klasyczne wychowanie. 8 nowoczesnych zasad tradycyjnego wychowania
36.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...