TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kontemplujcie

Rok Życia Konsekrowanego – czas cenny i błogosławiony – dotarł do punktu kulminacyjnego, a głosy osób konsekrowanych z całego świata wyrażają radość z powołania i wierność wobec swej tożsamości w Kościele, której świadectwo dają niekiedy nawet za cenę męczeństwa.

Dwa listy „Radujcie się” i „Rozpoznawajcie” zapoczątkowały czas poważnej i znaczącej zbiorowej refleksji, która zadaje egzystencjalne pytania naszemu życiu osobistemu i wspólnotowemu. Warto kontynuować tę wielogłosową refleksję, zatrzymując wzrok na tym, co jest sercem naszego życia opartego na sequeli.

Warto zajrzeć w głąb naszej egzystencji, zapytać o sens naszego pielgrzymowania w poszukiwaniu Boga, zbadać wymiar kontemplacyjny naszych dni, aby poznać tajemnicę łaski, która nas umacnia, zachwyca, przemienia.

Papież Franciszek zachęca nas gorąco, abyśmy skierowali spojrzenie naszego życia na Jezusa, ale również – byśmy pozwolili Jego spojrzeniu spocząć na nas i dzięki temu mogli „odkrywać codziennie, że przechowujemy dobro, które nas humanizuje, pomaga prowadzić nowe życie”. Tym samym zachęca nas, abyśmy starali się patrzeć sercem, bo «autentyczna miłość jest zawsze kontemplatywna».

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Sióstr Loretanek
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 158
Wymiar [mm]: 115x190
EAN: 9788372577979
ISBN: 9788372577979
ID: 348605

Zobacz również

Kontemplujcie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...