TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kościół, Żydzi, Polska

Ocena:
(10 opinii)

"Kościół, Żydzi, Polska" to nie tylko książka, to wydarzenie! Po sukcesie czytelniczym wywiadu-rzeki pt. "Bóg, Biblia, Mesjasz", w którym ks. prof. W. Chrostowski odpowiadał na pytania dotyczące naukowego czytania i wykładania Biblii, otrzymujemy kolejny tom pasjonujących rozmów.

Tym razem wybitny biblista opowiada Grzegorzowi Górnemu i Rafałowi Tichemu o swoim zaangażowaniu w dialog katolicko- i polsko-żydowski. Odsłania przy tym szereg mało znanych faktów, ilustrując kulisy i bezdroża tego trudnego procesu.

Przedstawia m.in. okoliczności wielu głośnych wydarzeń, jak np. konfliktu o Karmel czy sporu o krzyż w Oświęcimiu. Bez względu na wymogi tzw. "politycznej poprawności" ukazuje rzeczywisty stan i perspektywy relacji Kościoła z Żydami i z judaizmem.

Opinie naszych Klientów (10 opinii)Napisz swoją opinię

Bardzo dobrze napisana

Dobrze się czyta, choć muszę powiedzieć, że dla nie wtajemniczonych będzie przyciężkawa. Proponuje wcześniejsze pozycje x.profesora co niewątpliwie pomoże w zrozumieniu zagadnień opisywanych tudzież.

autor opinii: Rafał Tulik

W prawdzie

Książka będąca niezbędnikiem dla każdego zainteresowanego tematem żydowskim, zarówno tych sceptycznie nastawionych do tego narodu, jak i do filosemitów.
Ci pierwsi, do których sam się zaliczam, mogą ustrzec się szkodliwego zacietrzewienia lub, mówiąc wprost, nienawiści (nawet jeśli - po ludzku - uzasadnionej), choć mogą zarazem potwierdzić swój sceptycyzm, a raczej prawdziwe spojrzenie na ten naród. Zaś filosemici mają, jedyną w swoim rodzaju, szansę na spojrzenie na obecny naród żydowski bez tej propagandowej "narzuty-niewidki", jaką nakłada się na wiarę talmudyczną, na samych Żydów i ich pogardliwe podejście do nie-Żydów, a szczególnie nienawistne do chrześcijan i Polaków.
Ksiądz Chrostowski jest człowiekiem wielkiej erudycji i niezwykłej kultury osobistej. Myślę, że nawet Ci czytelnicy tej książki, dla których przyjęcie prawdy o Żydach i ich zachowaniach może być bardzo trudne, będą "zmuszeni" mu uwierzyć, ponieważ jest osobą, której nie imają się żadne oskarżenia o złe nastawienie do Żydów a priori lub o jakąkolwiek nieusprawiedliwioną niechęć czy nienawiść.
Książka jest dość gruba i ma swoje mielizny, szczególnie gdy ksiądz Chrostwoski opisuje swoje peregrynacje po Stanach Zjednoczonych, ponieważ wiele sytuacji się powtarza i niewiele wnosi do dalszego opisu zagadnienia, choć - z drugiej strony - ma ten walor, że udowadnia, iż nie są to sytuacje jednostkowe, tylko bardzo typowe dla relacji z Żydami.
Zdecydownaie warto, jednak, przebrnąć przez te miejsca, żeby uzbroić się w argumenty w dyskusjach, szczególnie z tymi, którzy przypinają sobie żonkile, a zapominają o znaku Polski Walczącej.
A, niestety, takich głupców jest cała masa.

autor opinii: Tomasz Cegiełka

Ciekawa analiza stosunków polsko - żydowskich

Książka, która jest analizą stosunków polsko - żydowskich, dokonaną przez osobę która była przez wiele lat zaangażowana w dialog polsko-żydowski i w dużej mierze inicjowała ten dialog - ks. prof. Chrostowskiego. Jeśli ktoś jest zainteresowany zawiłościami tych relacji, a jednocześnie trudno mu zrozumieć dlaczego Ks. Profesora, tak często zapraszanego do mediów publicznych i prywatnych w latach 90. obecnie niezwykle rzadko można zobaczyć w studiach telewizyjnych, to powinien tę książkę koniecznie przeczytać. Warto przed sięgnięciem po nią wcześniej zapoznać się z inną książką będącą również wywiadem z Ks. Profesorem - "Bóg, Biblia, Mesjasz". Sądzę że oba te opracowania wzajemnie się uzupełniają.

autor opinii: Marek Gogola

rewelacja

Jeszcze jej nie przeczytałem, ale czytam wcześniejszą pozycje tegoż autora. Wiem natomiast z opinii innych, że jest ona rewelacyjna

autor opinii: Ks. Stanisław FYDA

Opinia o książce "Kościół, Żydzi, Polska"

Książka bardzo ładnie wydana.
Jest interesująca i ciekawa.

autor opinii: Michał Musioł

Obowiazkowa lektura dla kazdego Polaka i katolika, bardzo dobrze rozjasnia niektore mroki umyslu.

autor opinii: Ewa Krupecka

Polecam książki ks. W. Chrostowskiego

Książki przekazują ogrom wiedzy na temat Starego Testamentu. Ciekawe fakty biograficzne, dużo interesujących opinii o Kościele i relacjach z Żydami. Polecam.

autor opinii: JSK

jesteś inteligentny/a/?

jesteś inteligentny/a/?
to sięgniesz i przeczytasz tę książkę.

Bardzo dobra ksiazka

pomaga zrozumiec to co sie wokol nas dzieje. Uwazam ze kazdy katolik powinien miec ja w swojej biblioteczce.

REWELACYJNA KSIĄŻKA

ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO PRZECZYTANIE TEJ REWELACYJNEJ KSIĄŻKI.

TA KSIĄŻKA OTWIERA OCZY NA WIELE ISTOTNYCH SPRAW !!!

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fronda
Autor: ks. prof. Waldemar Chrostowski
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 560
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788362268399
ISBN: 978-83-62268-39-9
ID: 251729

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Kościół, Żydzi, Polska Kościół, Żydzi, Polska
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...