TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kresy w płomieniach (1908-1957). Seria: Nasza historia

Książka opowiada o aktach przemocy politycznej i militarnej, które miały miejsce w 1. poł. XX w. na obszarze Kresów Wschodnich, rozumianych tutaj jako tereny II Rzeczypospolitej położone na wschód od tak zwanej linii Curzona.

Z jej stronic wyłania się wyrazisty obraz wielokulturowych ziem, które aż kipiały od namiętności narodowościowych, religijnych i politycznych. Narracja obejmuje dwie wojny światowe oraz szereg lokalnych konfliktów, powstań, kampanii partyzanckich i terrorystycznych.

Autor nie stara się stworzyć kompletnego kalendarium tych wydarzeń, ale oddać choć w części dramaty mieszkańców miast, wiosek i chutorów, które dotknięte zostały przez niepowstrzymaną spiralę przemocy.

Jego opowieść utkana jest z szeregu epizodów, w których poznajemy losy konkretnych ludzi, którzy żyli i umierali za swoje ojczyzny, przekonania, a czasem po prostu dlatego, że jego sąsiad czy nawet krewny został owładnięty przez zbrodniczą ideologię. To historie często przeniknięte grozą, ale nigdy niepozostawiające czytelnika obojętnym.

Andrzej Solak jest absolwentem historii UJ, dziennikarzem, sekretarzem redakcji miesięcznika "Wzrastanie", autorem kilku książek, w tym wydanych w wydawnictwie eSPe Modlitwy mieczy i Męczenników katolickich ostatniego stulecia.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Andrzej Solak
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 378
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374825665
ISBN: 978-83-7482-566-5
ID: 267993

Zobacz również

Kresy w płomieniach (1908-1957). Seria: Nasza historia
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...