TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Małżeństwo na krawędzi - jak ustrzec się zdrady i rozwodu

Ocena:
(17 opinii)

Warto mieć pod ręką, w swojej biblioteczce domowej, tę książkę Mieczysława Guzewicza, która - jak dobry przyjaciel - podpowie, co robić, gdy małżeństwo jest "na krawędzi".

Polecam ją dosłownie każdemu: małżonkom, narzeczonym, młodzieży, rodzicom, nauczycielom, katechetom, doradcom życia rodzinnego i duszpasterzom. Każdy, kto ją otworzy i zacznie czytać, przekona się, że o małżeńską jedność trzeba walczyć zawsze, a Bóg, którego ono jest ikoną, na pewno w tej walce wspomoże. Swoje argumenty popiera świadectwami konkretnych osób, żon i mężów oraz tych, którym nie udało się uratować małżeństwa.

Mieczysław Guzewicz, ur. w roku 1959, mąż, ojciec trojga dzieci. Doktor teologii biblijnej, konsultor Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, członek Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej oraz Diecezjalnej Komisji ds. Rodziny. Jest autorem książek, publikacji i opracowań z zakresu problematyki małżeństwa i rodziny, wychowania religijnego dzieci, cierpienia.

Opinie naszych Klientów (17 opinii)Napisz swoją opinię

Dla każdego małżeństwa i nie tylko

To już kolejna książka , którą przeczytałam od Pana Guzewicza. Tekst , który najbardziej mnie ujął to stwierdzenie faktu przez autora, iż każde małżeństwo, każde (!) jest narażone na rozwód. Tak banalne a jakże prawdziwe.. Książka godna polecenia. kolejne horyzonty poszerzyłam. Dziękuję.

autor opinii: Sabina

super książka

Świetna podpowiedź dla małżonków w kryzysie, autor uświadamia czym jest małżeństwo i co robić, by nie zepsuć tego najlepszego Bożego planu

autor opinii: Aga M

Nie zwlekaj

Tą książkę powinien przeczytać każdy z małżonków a nawet ci którzy się do małżeństwa przygotowują . Jeśli chcesz aby twoje małżeństwo się nie rozpadło i było szczęśliwe zacznij czytać takie książki. Mylisz się jeśli myślisz że wam to nie grozi.

autor opinii: Adam Trojan

obowiązkowa lektura

Dla osób ,które poważnie myślą o swoim małżeństwie.Dla mnie to najlepsza pozycja ksiażkowa.

autor opinii: Barbara R.

Z ogromną przyjemnością polecam książkę do przeczytania. Wiele cennych wskazówek i podpowiedzi, przekazanych bardzo przystępnym i przekonywującym językiem. Pozycja obowiązkowa dla każdego małżeństwa, młodych ludzi myślących o założeniu rodziny. Gorąco polecam.

autor opinii: Aneta Domagała

Warto przeczytac!

dobra ksiązka

prosta w przesłaniu książka dla każdego kto przechodzi trudny czas w swoim małżeństwie. Polecam

autor opinii: Karolina Adamczyk

jedna z najlepszych pozycji nt.małżeństwa

To bardzo wartościowa i życiowa książka.Ja rozdaję ją w poradni przy spotkaniach z narzeczonymi jako lektura obowiązkowa.(lub w prezencie dla małżeństw jako element obowiązkowy apteczki małżeńskiej.
Polecam dla tych ,którzy poważnie myślą o swoim powołaniu bycia dobrym mężem i ojcem oraz dobrą żoną i matką

autor opinii: Barbara Rosińska

Warto

Rozpatruje wiele aspektów małżeństwa. Pozwala na spróbowanie proponowanych rad i jest ich kilka, które mogą zadziałać w relacji partnerskiej. Warto przeczytać. Nawet warto czytać razem z partnerem/ką i dyskutować na bieżąco, jeżeli ta druga strona też ma zaangażowanie w naprawianie.

autor opinii: Stanisław

książka dla mnie.

prowadzę spotkania dla narzeczonych w poradni życia rodzinnego,kupowałam różne pozycje żeby sobie pomóc.Ta książka Małżeństwo na krawędzi mnie zachwyciła.Znalazłam to czego szukałam.dziękuję autorowi Panu Mieczysławowi Guzewiczowi a także Państwu umożliwiającym rozprowadzanie takich pozycji.

autor opinii: Maria Piotrowska

REWELACYJNA!!

Książka napisana przystępnym językiem, bardzo szybko się ją czyta, każdy kolejny rozdział zachęca do dalszego czytania. Zawiera wiele przydatnych rad dla małżonków, ale moim zdaniem powinni ją przeczytać narzeczeni, by móc w przyszłości zbudować zgodny związek sakramentalny. Ta książka pokazała mi, że nie tylko ja borykam się z wieloma problemami w życiu małżeńskim i zdopingowała do podjęcia działań zmierzających do poprawy relacji z mężem. Polecam!!

autor opinii: Ewa B.

zdrada

Witam książka jest super polecam ją każdemu do czytania ...

autor opinii: Ula Gorczycka

wartość małżeństwa

Doskonała książka, która w sposób bezpośredni - z punktu widzenia męża o 30-letnim stażu małżeńskim przybliża i opisuje problemy, z którymi się wszyscy borykamy w małżeństwie, ale nie umiemy ich nazwać.
Próbujemy je ignorować, udawać, że ich nie ma.
Pan Mieczysław Guzewicz w swojej książce uświadomił mi, że małżeństwo to cel mojego życia, o które warto i trzeba walczyć.
Ta książka zmobilizowała mnie, już zniechęconą małżeństwem, do podjęcia walki o lepszą jakość naszego małżeństwa.

autor opinii: Małgorzata Wilczek

Lektura obowiązkowa!!! Polecam

autor opinii: Marta

Zdrada i rozwód

Witam książka jest super polecam ją każdemu do czytania ...

autor opinii: damian

Doskonała!

Tę książkę powinni przeczytać młodzi ludzie zanim jeszcze podejmą decyzję o małżeństwie. Dowiedzą się z niej, jak ważna jest i jak piękna może być droga, gdy dwoje ludzi składając sobie przysięgę małżeńską zapraszają do swojego życia Boga. Tylko życie zgodne z wolą Boga dać może małżonkom szczęście, o jakim każdy człowiek marzy.
Autor ostrzega przed zagrożeniami, jaki czyhają na małżonków, ukazując konsekwencje niewłaściwych wyborów.
Radykalizm ewangeliczny to jedyna prosta, chociaż trudna droga, do sukcesu małżeńskiego w tym życiu ii w wieczności.

autor opinii: Maria KM

szybki skutek

Długo męczył mnie kryzys w naszym małżeństwie. Zamówiłem kilka książek na ten temat. Pierwszą, którą zacząłem czytać była książka pana Guzewicza. Szybko do mnie dotarło, że zdrada w małżeństwie to forma opętania, której długotrwałe skutki dotyczą wielu osób. I odwrotnie - wierność to dobrodziejstwo. Przeczytałem relacje o fajnych, pobożnych, porządnych facetach, którzy zdradzili. Przestraszyłem się, że ja też mógłbym. Przypomniały mi się sytuacje, gdy emocjonalnie zdradzałem. Zrozumiałem, że to ja jestem główną, chyba jedyną przyczyną kryzysu. Nie skończyłem czytać. Do domu wróciła moja od 27 lat żona. "Gdzie byłaś Kochanie ?". Kryzys się skończył.

autor opinii: Tomasz

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Pomoc. Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa
Autor: Mieczysław Guzewicz
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 192
Wymiar [mm]: 130x200
EAN: 9788372569530
ISBN: 978-83-7256-953-0
ID: 360069

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Małżeństwo na krawędzi - jak ustrzec się zdrady i rozwodu Małżeństwo na krawędzi - jak ustrzec się zdrady i rozwodu
21.00 zł
18.70 zł
Oszczędzasz 2.3 zł (11%)
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...