TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Miłość ponad wszystko. Inaczej o małżeństwie

Kolejna publikacja o. Jarosza z poczytnej serii odkłamującej nasze myślowe stereotypy o spowiedzi, Eucharystii, powołaniu czy nawróceniu. Tym razem Paulin z Jasnej Góry odkłamuje zmierzch miłości małżeńskiej, rzucając na nią nowe światło w perspektywie wiary.

Czytelnik otwierając tę książkę (wydaną w bardzo praktycznym, niewielkim formacie) zachwyci się prostotą języka. Autor zadbał o to, by jego opracowanie stało się pomocne dla każdego: dla tych, którzy przeżyli w małżeństwie już wiele lat; dla tych, którzy stoją dopiero na jego progu; dla tych, którzy są w małżeństwie szczęśliwi; dla tych, którzy w małżeństwie się "męczą" oraz dla młodych, którzy małżeństwo mają przed sobą.

Polecam ją bardzo każdemu, zarówno tym, którzy wierzą jeszcze w "miłość ponad wszystko" jak i tym, którzy taką wiarę - niestety - utracili (Ks. dr Arkadiusz Olczyk).

"Miłość ponad wszystko" to książka skierowana nie tylko do małżonków z dłuższym lub krótszym stażem życiowym, ale także do młodych osób, które przygotowują się do zawarcia małżeństwa oraz do wszystkich poszukujących drogi powołania. W sposób jednoznaczny i szczery pozwoli skonfrontować własne odczucia i wizje na temat miłości z nauczaniem Kościoła katolickiego, który roztacza przed nami wspaniałą perspektywę "kultury rodziny chrześcijańskiej" w dzisiejszych czasach (O. Dariusz Cichor OSPPE).

OJCIEC STANISŁAW JAROSZ OSPPE urodził się w Czerwiennym na Skalnym Podhalu 3 sierpnia 1953 r. Niewątpliwy wpływ na dalsze życie i powołanie miało poznanie Prymasa Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego, który w tamtym czasie przyjeżdżał na wakacje na Bachledówkę. Święcenia kapłańskie w Zakonie św. Pawła Pierwszego Pustelnika przyjął 24 maja 1979 r.

Pracował w Rzymie, na Jasnej Górze, w Wieruszowie, na Skałce w Krakowie, w Toruniu. Przez sześć lat był przeorem i rektorem kościoła Świętego Ducha w Warszawie. W latach 2002-2008 pełnił funkcję definitora generalnego Zakonu Paulinów.

Jest moderatorem Centralnego Ośrodka Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego z siedzibą na Jasnej Górze. Znany jest z programu "Wolność Słowa" w Telewizji Puls. Współpracuje m.in. z Radiem Maryja, Radiem Plus, Radiem Jasna Góra (Rozmowy Nikodemów i Słowo na niedzielę). W prosty sposób wyjaśnia słuchaczom zawiłe problemy teologiczne. Nie boi się trudnych pytań. Pisze dla miesięcznika "Pastores". Jest autorem czytań mszalnych w "Agendzie liturgicznej".

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Pomoc. Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa
Autor: o. Stanisław Jarosz OSPPE
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 192
Wymiar [mm]: 110x180
EAN: 9788372569424
ISBN: 978-83-7256-942-4
ID: 175236

Zobacz również

Miłość ponad wszystko. Inaczej o małżeństwie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...