TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Mity i fakty. Zeszyty historii Kościoła. Zeszyt 3. Od Woltera do objawień w Fatimie

Niniejszy tom jest kontynuacją cyklu rozpoczętego w 2012 roku publikacją pierwszej części "Mitów i faktów" dotyczących dziejów Kościoła katolickiego, rozumianego nie jako hierarchia duchowna (księża, biskupi i papieże), ale przede wszystkim jako wspólnota ludzi wierzących w Chrystusa.

Obecnie chcielibyśmy zainteresować Czytelników ciągiem zjawisk/procesów historycznych oraz kulturowych, których początkiem była epoka oświecenia w XVIII wieku, a zakończeniem – cały łańcuch „wojen o kulturę”, które miały miejsce na kontynencie europejskim w XIX wieku, a których ostatnim akordem była brutalna laicyzacja Portugalii (rozpoczęta w 1910 roku).

Pomiędzy oświeceniem a europejskimi „kulturkampfami” była jeszcze Wielka Rewolucja Francuska, będąca pierwowzorem dla kolejnych pokoleń europejskich rewolucjonistów.

Dzieje tej rewolucji szczególnie wyraźnie pokazały, jakimi straszliwymi konsekwencjami kończy się próba budowania przez człowieka raju na ziemi.

Jak to się stało, że zamiast głoszonych przez rewolucję haseł o powszechnej wolności, równości i braterstwie Francuzi – a wraz z nimi cała Europa – stali się świadkami pierwszego, systematycznie zorganizowanego ludobójstwa (Wandea) oraz próby stworzenia „totalitarnej demokracji”?

Próba udzielenia odpowiedzi na to pytanie znajduje się na kartach tej książki.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Agape
Autor: Grzegorz Kucharczyk
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 128
Wymiar [mm]: 150x205
EAN: 9788363759926
ISBN: 9788363759926
ID: 318920

Zobacz również

Mity i fakty. Zeszyty historii Kościoła. Zeszyt 3. Od Woltera do objawień w Fatimie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...