TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Modlitewnik za wstawienictwem Jana Pawła II

Na pamiątkę drugiej rocznicy odejścia do domu Ojca Sługi Bożego Jana Pawła II.

Pierwszy modlitewnik z obszernym zbiorem modlitw za wstawiennictwem Sługi Bożego Jana Pawła II. Opracowany przez ks. prof. Henryka Romanika, ze wstępem ks. biskupa Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego i przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski do Spraw Wychowania.

Wśród tekstów proponowanych w modlitewniku znajdą Państwo m.in. modlitwę Anioł Pański, koronkę do Miłosierdzia Bożego, rozważania różańcowe, przygotowanie do spowiedzi świętej, refleksje o stacjach drogi krzyżowej, modlitwę za ojczyznę, modlitwy rocznicowe – osobiste dziękczynienia za sakramenty i związane z życiem Jana Pawła II, litanię do świętych szczególnie bliskich papieżowi, litanię rodzinną do Bożej Opatrzności czy nowennę o Kościele u progu trzeciego tysiąclecia. Książkę rozpoczyna modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II.

"To był papież głębokiej modlitwy, świadek modlitwy. Dobrze więc, że powstał modlitewnik oparty na nauczaniu i myślach Sługi Bożego Jana Pawła II, wyrastające z tej wspaniałej modlitwy wielkiego i świętego papieża. (...) Moja radość jest tym większa, że niezasłużenie było mi dane być uczestnikiem modlitwy Papieża, wtedy gdy był w Krakowie i potem gdy był papieżem. Ufam więc, że książeczka zatytułowana "Modlitewnik. Za wstawiennictwem Jana Pawła II" będzie dobrze służyć przez najbliższe miesiące do kanonizacji Sługi Bożego. Pozostanie też jako przewodnik po drogach modlitwy także wtedy, gdy będziemy się modlić do Boga przez wstawiennictwo Jana Pawła II. Ufam zaś, że stanie się to rychło i o to się modlimy". (ks. bp Kazimierz Nycz)

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Rafael
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 248
Wymiar [mm]: 110x160
EAN: 9788360293768
ISBN: 9788360293768
ID: 49750

Zobacz również

Modlitewnik za wstawienictwem Jana Pawła II
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...