TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Najkrócej o... miłości w małżeństwie

Ocena:
(5 opinii)

Powstało już wiele książek o miłości małżeńskiej. Dlaczego więc ja postanowiłem napisać kolejną? Im dłużej pracuję jako wychowawca i duszpasterz akademicki - a robię to już ponad 40 lat - tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że mało stoi przed współczesnym kapłanem zadań równie ważnych, co troska o dobre przygotowanie narzeczonych do sakramentu małżeństwa, a także o zaszczepienie w małżonkach właściwego przeżywania ich jedności małżeńskiej w Bogu.

To jest mój priorytet, problem numer jeden w mojej posłudze kapłańskiej i Bóg jeden wie, ile wkładam w to zadanie wysiłku i modlitwy.

Ciągle też wracam do tych fragmentów Pisma Świętego, które ukazują nam pomysł Boga na życie małżeńskie ludzi. Ciągle je medytuję i przekazuję wiernym tak, jak to umiem najlepiej. Fascynuje mnie ten temat, a książka ta jest owocem owej fascynacji.

Żyjemy w czasach, gdy Boży pomysł na małżeństwo zderza się z ludzkim pomysłem, który proponuje świat. Jest to zderzenie mocne. Bóg chrześcijan to Bóg, który jest czystą miłością. Stąd też jest On, można by rzec, w dziedzinie miłości jedynym prawdziwym ekspertem.

Nie oszukujmy się: żaden człowiek nigdy nie wymyśli w tej kwestii niczego lepszego i mądrzejszego. Dlatego niesłychanie ważne jest dla nas, jeśli jesteśmy prawdziwymi chrześcijanami, żebyśmy zapoznali się z Bożym pomysłem na miłość. A jest on naprawdę fascynujący.

Ks. Stanisław ORZECH Orzechowski urodził się w 1939 roku w Kobylinie (Wielkopolska). Od 1964 roku jest księdzem archidiecezji wrocławskiej, a od 1967 duszpasterzem w duszpasterstwie akademickim „Wawrzyny”. W Morzęcinie Wielkim pod Wrocławiem stworzył dom wyjazdowy dla studentów oraz dom dla bezdomnych.

Zaangażowany w katolicką Odnowę w Duchu Świętym. Przewodnik Wrocławskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Spowiednik i rekolekcjonista. Językiem prostym i przystępnym, bez zacierania prawdy, mówi o sprawach ważnych i najważniejszych. Jak każdy orzech – wartościowy i pożywny, ale i… trudny do rozgryzienia. Jednym słowem – Przyjaciel.

Opinie naszych Klientów (5 opinii)Napisz swoją opinię

Najkrócej o....

Książkę kupiłam nowożeńcom, oczywiście poczytałam trochę. Myślę,że jest to swoiste kompedium tego, co ludzie młodzi ( a może nie tylko młodzi ) wiedzieć powinni gdy wyruszają wspólną już drogą życia. Niech to będzie drogowskaz, przewodnik dla małżonków

autor opinii: Iwona

niezbędnik...

Pozycja wartościowa, godna polecenia tym, którzy lubią czytać to co jest napisane krótko, zwięźle i na temat. Teoria, która pokrywa się z praktyką ....

autor opinii: Barbara Wołoszyn-Lipnicka

polecam

To książka dla tych, którzy lubią słuchać i "czytać" ks. Orzecha. Ja go znam, więc samo jego nazwisko jest najlepszą reklamą jego książek. Ale również idealna dla tych, co go dopiero chcą poznać, jak również dla tych, co NIE LUBIĄ CZYTAĆ :) Krótko, zwięźle, na temat, bez mydlenia oczu.

autor opinii: M.Wójcik

ciekawe

Bardzo dobra pozycja.

autor opinii: Alicja Sierlecka

Przewodnik po małżeństwie

Ta książka to niezapomniany przewodnik dla zakochanych i małżeństw. polecam jako lekturę obowiązkową.

autor opinii: JS

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fides
Autor: ks. Stanisław Orzechowski
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 78
Wymiar [mm]: 120x200
EAN: 9788361860266
ISBN: 9788361860266
ID: 223973

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Najkrócej o... miłości w małżeństwie Najkrócej o... miłości w małżeństwie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...