BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Nie zapomnij o Kresach

Trzy lata temu wydałem książkę "Przemilczane ludobójstwo na Kresach", opisującą zbrodnie dokonane w latach 1939–1947 na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów, Ukraińską Powstańczą Armię, Dywizję SS „Galizien” i inne ukraińskie organizacje kolaborujące z hitlerowską III Rzeszą.

Publikacja spotkała się z dużym zainteresowaniem, czego wyrazem były liczne zaproszenia na spotkania autorskie w wielu miejscowościach na terenie całej Polski, a także w Austrii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Argentynie.

Wygłosiłem szereg prelekcji i wykładów na ten temat, w tym też na uniwersytetach i w szkołach średnich oraz wziąłem udział w programach telewizyjnych i radiowych.

Korzystając z okazji, dziękuję organizatorom tych spotkań: osobom prywatnym, organizacjom społecznym oraz władzom szkolnym i akademickim, a także dziennikarzom z najróżniejszych mediów. Plonem tych spotkań było zebranie wielu kolejnych relacji wciąż żyjących świadków ludobójstwa.

Wszystko to skłoniło mnie do napisania kolejnej książki. Jej tytuł jest parafrazą tytułu filmu dokumentalnego "Zapomnij o Kresach", który powstał z inspiracji Piotra Szelągowskiego z Poznania. Materiały zbierałem przez wiele lat, gdyż jako duszpasterz Ormian i miłośnik historii uważam za swój obowiązek dokumentowanie spuścizny społeczności kresowej i ormiańskiej.

W pierwszej części opisuję zmagania Kresowian i ich potomków oraz sympatyków Kresów Wschodnich w walce o prawdę historyczną o ludobójstwie.

Walka ta jest bardzo trudna, gdyż elity III Rzeczpospolitej – ze względu na poprawność polityczną, narzucaną przez środowiska „Gazety Wyborczej” i nieistniejącej już Unii Wolności oraz utopijną tzw. teorię Jerzego Giedroycia – wolą zapomnieć nie tylko o Kresach Wschodnich, ale nawet o Polakach nadal tam mieszkających.

Druga część zawiera moje szkice historyczne, opublikowane w ostatnich latach w formie felietonów w „Gazecie Polskiej”. One również częściowo powiązane są z tematyką kresową.

Trzecia część poświęcona jest emigrantom spod Araratu, którzy przez wiele wieków wraz z Polakami i innymi mniejszościami narodowymi współtworzyli tradycję i historię Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej – i zawsze są jej wierni.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Małe Wydawnictwo
Autor: ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 264
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788362971022
ISBN: 978-83-62971-02-2
ID: 210488

Zobacz również

Nie zapomnij o Kresach
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...