TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Oddany

Ocena:
(1 opinii)

Yes, you can! (Dasz radę!) - tak brzmi motto dwójki niezwykłych ludzi, mających wiernych kibiców na całym świecie. Team Hoyt - bo o nich mowa - to drużyna maratończyków i thriatlonistów złożona z Dicka - ojca oraz Ricka - syna.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż Rick urodził się z czterokończynowym porażeniem mózgowym, a lekarze doradzali jego rodzicom umieszczenie ich syna w domu opieki. Oni jednak odmówili i postanowili zapewnić Rickowi dokładnie takie samo życie jak każdemu "normalnemu" dziecku.

Bieganie rozpoczęli od pięciomilowego biegu charytatywnego, w którym Dick postanowił przystać na prośbę syna i biec pchając przed sobą wózek inwalidzki z Rickiem.

Od tamtej pory udało im się ukończyć ponad tysiąc biegów, w tym wielokrotnie maraton bostoński oraz kilkukrotnie najcięższy z thriatlonów - zawody Ironman, podczas których Rick ciągnie za sobą łódź z synem, jedzie na specjalnie skonstruowanym rowerze, a podczas biegu pcha dodatkowo wózek inwalidzki. I pomimo ukończenia przez Dicka siedemdziesięciu lat, nie mają zamiaru przejść na "emeryturę".

Oto niezwykła opowieść ojca o oddaniu i poświęceniu dla syna, która wzrusza i inspiruje.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Super.

Historia prawdziwego, odpowiedzialnego ojca. Jakich mało w dzisiejszym świecie.

autor opinii: WB

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo św. Stanisława BM
Autor: Dick Hoyt, Don Yaeger
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 218
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374224024
ISBN: 978-83-7422-402-4
ID: 210498

Zobacz również

Oddany
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...