TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ile znaczy tata. Trwały ślad, który ojciec zostawia w życiu córki

Ocena:
(6 opinii)

Każdy ojciec doświadczył kiedyś w swoim życiu dojmującego poczucia, że jego córka to istota z innej planety i kompletnie nie jest w stanie przewidzieć czy zrozumieć jej reakcji.

Często niestety budzi to w nim chęć pozostawienia wychowania córki w rękach żony, która, jak mu się wydaje, chyba najlepiej wie, jak pomóc w rozwoju innej przedstawicielce rodzaju żeńskiego.

Kevin Leman dowodzi, że to karygodny błąd, ponieważ relacja z ojcem jest fundamentalna dla kształtowania się osobowości dziewczynki. Samoocena, życiowe wybory, zachowanie czy charakter kobiety zależą w ogromnej mierze od jakości tej właśnie relacji. Tata znaczy dla córki naprawdę dużo i dlatego musi być w pełni zaangażowany w proces jej wychowania.

Kevin Leman, znany psycholog i ojciec czterech córek, pokazuje w tej książce, jak tę niełatwą i skomplikowaną misję zrealizować z powodzeniem i bez poważnych strat po obu stronach. Z jego książki dowiesz się m.in., jak:

 • sprawić, by twoja córka czuła się kimś specjalnym, unikalnym i wartościowym
 • rozmawiać z nią o tym, o czym chłopcy naprawdę myślą
 • dyscyplinować ją w delikatny sposób, kiedy tego naprawdę potrzebuje
 • pomóc jej w odniesieniu życiowych sukcesów
 • negocjować, kiedy zwaśnione przedstawicielki rodzaju żeńskiego zamienią wasz dom w pole bitewne

Tato, jeśli zdobędziesz się na odrobinę wysiłku, możesz zbudować ze swoją córką relację, o jakiej marzysz - opartą na wzajemnej miłości i szacunku.

Sprawdzone wskazówki opisane w tej książce pomogą ci w byciu takim ojcem, jakiego twoja córka potrzebuje, by stać się w przyszłości pewną siebie, zrównoważoną i kochającą kobietą.

 • Zastanawiasz się, dlaczego twoja córka traktuje spojrzenia innych dziewcząt jak przestępstwo?
 • Chciałbyś lepiej zrozumieć nieprzenikniony kobiecy umysł?
 • Zastanawiasz się, co tak naprawdę oznacza zdanie: "Będę gotowa za minutę"?
 • Zastanawiasz się, dlaczego jej koszulka musi pasować do reszty ubioru i dlaczego ona potrzebuje dwudziestu dwóch par butów, podczas gdy ty masz tylko trzy?
 • Zrobisz coś pomimo, iż wymaga to wiele zachodu, po to tylko, aby uniknąć jej huśtawek nastrojów?
 • Nie możesz zasnąć, obawiając się o to, że twoja córka przyprowadzi do domu Nieudacznika przez duże N?
 • Pytasz, dlaczego sukienka za 1000 złotych jest lepsza od tej za 100 złotych? (w końcu obie zostały wykonane z takiej samej ilości materiału)
 • Wierzysz, że twoja córka mogłaby wygrać złoto olimpijskie w konkursie na przewracanie oczami?
 • Co tydzień wymyślasz nowy projekt przebudowy garażu na swoją prywatną jaskinię?

Jeśli tak, to "Ile znaczy tata" jest książką właśnie dla ciebie.

Kevin Leman jest doktorem psychologii, autorem wielu bestsellerów na temat wychowania i relacji, m.in. wydanych przez Wydawnictwo eSPe "Ile znaczy mama. Trwały ślad, który matka zostawia w życiu chłopca", "Jak wychowywać dziecko i nie oszaleć" oraz "Odmień swoje dziecko do piątku", ojcem pięciorga dzieci, w tym czterech córek.

Książka pod patronatem Klubu Książki Tolle.pl!

Opinie naszych Klientów (6 opinii)Napisz swoją opinię

Sama prawda!

Ta książka naprawdę daje do myślenia! W moim przypadku uświadomiła mi jak ważny jest ojciec w domu, nauczyła jeszcze bardziej kochać swoje córki, które jakże są inne jedna od drugiej. Książka zwraca uwagę na mnóstwo szczegółów, gestów które jak się okazuje mają ogromne znaczenie i budują pewność siebie, zaufanie do taty, uczą dobrych relacji wśród dzieci i pomiędzy dziećmi a dorosłymi. W wielu momentach ta książka również dowartościowuje mnie jako ojca, gdy okazuje się że to co robię intuicyjnie ma ogromną wartość i sens. Ogromnie się ciesze że trafiłem na ta pozycję i polecam ją wszystkim ojcom swoich kochanych córek :)

autor opinii: Paweł

Dla każdego taty

Doskonała, intuicyjnie często tak czujemy, że należy postępować, ale słabość naszego charakteru nam w tym przeszkadza. Po przeczytaniu nabieramy pewności w tym co nam często podpowiada serce.

autor opinii: Ewa

Ile znaczy tata

Wspaniała lektura, każdy tata swojej córki powinien ją przeczytać. Przeczytałam tą książkę jako córka i jestem pod wrażeniem. Jeśli wszystkie dziewczynki byłyby tak wychowywane przez swoich ojców, to po świecie chodziłyby same szczęśliwe i dowartościowane kobiety. Polecam!!!!

autor opinii: Agnieszka

Wspaniała książka , która powinien przeczytać każdy , szczególnie młody ojciec.Kupiłam ją dla mojego syna, który ma 2 małe córeczki i jest nimi zafascynowany.W tej lekturze autor ukazuje jak wielkie znaczenie na przyszłość dla rozwoju córki ma ojciec i jak winien postępować by ukształtować od maleńkości własną córkę tak, by była szczęśliwa kobietą i w przyszłości podejmowała mądre decyzje.

autor opinii: Krystyna Mazur

Co znaczy tata?

Książka mądra. Tylko te amerykańskie realia , tak inne. W Polsce mamy dominację kobiet. A tam w USA równouprawnienie.

Polecam.

Kupiłam mojemu męzowi, który nie lubi książek o wychowaniu. Po przeczytaniu tej książki zmienił zdanie.

autor opinii: Rozalia Klima

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Kevin Leman
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 248
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374826433
ISBN: 978-83-7482-643-3
ID: 292716

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Ile znaczy tata. Trwały ślad, który ojciec zostawia w życiu córki Ile znaczy tata. Trwały ślad, który ojciec zostawia w życiu córki
34.90 zł
30.06 zł
Oszczędzasz 4.84 zł (14%)
 • Wysyłamy w ciągu 24h
 • Dostawa za jedyne 8.90 zł
  - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...