TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ogień Ducha Świętego

„Ogień Ducha Świętego” to jedno z najważniejszych dzieł rosyjskiej duchowości. Stanowi zapis rozmowy, jaką ze św. Serafinem z Sarowa, o którym mówi się, że jest dla prawosławia tym, czym św. Franciszek z Asyżu dla chrześcijaństwa zachodniego, przeprowadził jego wierny uczeń Mikołaj Aleksandrowicz Motowiłow (1809–1879).

Serafin w rozmowie wyłuszcza swą duchowość, którą można streścić jego własnymi słowami: „Celem życia chrześcijanina jest nabycie Ducha Świętego”. Właśnie poprzez otwarcie się na Bożego Ducha człowiek może już na ziemi żyć jak w Królestwie Niebieskim.

Słowa świętego Starca są niewyczerpaną skarbnicą przenikliwych duchowych refleksji. Odbija się w nich doświadczenie duchowe kilkudziesięciu lat życia w heroicznej ascezie i głębokiej modlitwie, jego słynna umiejętność „rozeznawania duchów”, ale przede wszystkim pokora i świadomość, że mądrość i umiejętności człowieka nie znaczą wiele, że budować można tylko na tym, co jest darem Bożej Łaski.

Tekst „Ognia Ducha Świętego” poprzedza obszerny wstęp ks. Joanna Kołogriwowa, który przedstawia czytelnikowi drogę życia i duchowego rozwoju Świętego Starca z Sarowa.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Esprit
Autor: św. Serafin z Sarowa
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 112
Wymiar [mm]: 130x200
EAN: 9788360040683
ISBN: 9788360040683
ID: 113846

Zobacz również

Ogień Ducha Świętego
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...