TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ojciec Eliasz. Czas Apokalipsy

Ocena:
(10 opinii)

Bestsellerowa powieść kanadyjskiego pisarza Michaela O`Briena, jeden z najlepszych thrillerów apokaliptycznych, jaki ukazał się na świecie.

Powieść cieszy się ogromną popularnością w USA i w wielu krajach Europy. Ukazała się m.in. w Szwecji, Czechach, Chorwacji, Portugalii, Francji, Hiszpanii. Obecnie w Stanach powstaje film w oparciu o fabułę "Ojca Eliasza".

Tytułowy Eliasz to mnich karmelita, Żyd, który przeżył holokaust i był jednym z najważniejszych polityków w Izraelu.

Po latach kariery politycznej przeżywa głębokie nawrócenie i wstępuje do klasztoru na Górze Karmel. Ale świat o nim nie zapomina.

Papież zdejmuje z niego obowiązek milczenia i zleca tajną misję. Prosty mnich wyrusza w podróż, by ratować Kościół i świat.

Przemierza Europę (również Polskę) i Bliski Wschód, spotykając na swojej drodze wielkich tego świata: świętych, grzeszników, prezydentów, sędziów, mistyków, walczących dziennikarzy, pokornych i wiernych powołaniu kapłanów oraz konspirujących zdrajców.

Opinie naszych Klientów (10 opinii)Napisz swoją opinię

Rewelacja

Książka jest więcej niż "dobra" ponadprzeciętna, trzymająca w ciągłym napięciu.. napisana myślę, że z tchnieniem Ducha Świętego..na naszych oczach dzieje się Apokalipsa tylko nieliczni chcą lub mogą to zobaczyć, prawdziwe oblicze Watykanu-przeraża ale myślę. że ukazuje prawdę o nim, i tylko modlitwa może dzisiaj świat uratować..POLECAM dla niedowiarków..:)

autor opinii: Ewelka

Dostawa

Bardzo długi okres dostawy - ponad 2 tygodnie

autor opinii: Piotr Tomasik

WARTO

Bardzo polecam.
Książkę się dosłownie "połyka". Trzyma w napięciu, wciąga, ciekawi. Wiele z tych treści można odnieść do tego co obecnie dzieje się w świecie.
Książka bogata jest w ważne i wartościowe treści.
Świetne prowadzenie dialogów i akcji sprawia, że nie da się pozostać obojętnym wobec tej pozycji.

Polecam

autor opinii: Ola

!!!

REWELACJA!!! Pożyczył mi ją ktoś, a po przeczytaniu kupiłam już dwie, żeby pożyczać innym... Mądra, świetnie napisana i... niestety prawdziwa...

autor opinii: MJ

Szczerze polecam

Mnie bardzo szybko wciągnęła w wir wydarzeń, które następowały po sobie. Przeczytałam w ekspresowym czasie i jestem pod wielkim wrażeniem tej powieści choć fikcyjnej. Wiele wspaniałych i mądrych cytatów, które sobie zaznaczyłam, aby móc do nich jeszcze często wracać. Jeśli sensacja, intryga a przy tym duża dawka duchowości Cię inspiruje, to naprawdę warto :)

autor opinii: Eliszeba

Dobra ksiązka

Powieści - dobrych trillerów apokaliptycznych u nas ci jak na lekarstwo. Dlatego polecam - może czytelnikom otworzą się oczy. Mam taką nadzieję.

autor opinii: Tomasz Urban

rewelacja

Miałam ksiązkę pożyczoną, więc musiałam ją szybko przeczytać ( dwa dni) by odać.Wzrusza, porusza wnętrze,głęboko wchodzi do środka serca.Muszę ją mieć w swojej bibliotece by częściej do niej wracać. Gorąco polecam

autor opinii: ela Stachurska

Ojciec Eliasz

Jeszcse jestem w trakcie czytania.Już wiem, że warto ją kupić. Jest genialna.

autor opinii: Maria Niźnik

Dzisiaj skończyłam czytać

Dzisiaj skończyłam czytać i muszę przyznać, że poruszyła mnie ta książka, jak również inna książka tego autora. Warta przeczytania, warta przemyślenia... zostawia nadzieje, że jeszcze nie wszystko stracone.

autor opinii: Magda

jeszcze czytam ...

..., ale już nasuwają się wnioski. Pod płaszczykiem sensacyjnej intrygi autor "przemyca" wiele trafnych spostrzeżeń dotyczących współczesnego świata, sytuacji Kościoła i postaw ludzi wobec rzeczywistości. Tytułowy ojciec Eliasz jest postacią barwną, ale jednocześnie bardzo ludzką. Mam nadzieję, że pozostałe mi 200 stron nie rozczarują.

autor opinii: Małgorzata

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Michael D. O Brien
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 608
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788375952711
ISBN: 978-83-7595-271-1
ID: 222609

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Ojciec Eliasz. Czas Apokalipsy Ojciec Eliasz. Czas Apokalipsy
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...