TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Podstawy duchowości lidera czyli charyzmat przywództwa według Reguły św. Benedykta

Naszemu światu, zmagającemu się z różnorakimi problemami najbardziej potrzeba autentycznych świętych przywódców (w rodzinie, firmie, szkole, parafii, klasztorze). Świętych to znaczy nie tylko moralnie uczciwych i miłosiernych względem innych, ale przede wszystkim takich, którzy osobiście osiągają głębię poznania duchowego. Nie wystarcza sama fachowość. Potrzebna jest zakorzeniona w sercu tożsamość, która owocuje uczciwością i odpowiedzialnością.

Należy więc rozpoznać charyzmat lidera i konsekwentnie przyjąć go jako powołanie i drogę życia duchowego. Od wieków punktem odniesienia dla osobistej pracy nad kształtowaniem właściwej postawy przy aktywnym zaangażowaniu była myśl św. Benedykta.

Zachęcamy czytelników do wspólnej refleksji, która nie zawęża się do technik, metodologii i psychologii zarządzania innymi, ale prowadzi do pozytywnej przemiany własnego wnętrza. Rozpoznanie mechanizmów życia wewnętrznego, duchowych praw, pozwala podejmować właściwe decyzje oraz pomagać innym odnajdywać siebie w tym, co robią. "Ten, kto wprowadzi do spraw publicznych proste zasady chrześcijaństwa, zmieni oblicze świata" - Benjamin Franklin.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec
Autor: Włodzimierz Zatorski OSB
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 256
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788373543942
ISBN: 978-83-7354-394-2
ID: 218028

Zobacz również

Podstawy duchowości lidera czyli charyzmat przywództwa według Reguły św. Benedykta
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...