TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Prawda jest spotkaniem

autor: Franciszek

Kaplica Domu Świętej Marty, godzina 6.30. Przed drzwiami gromadzi się grupka osób oczekujących na wejście. Mszę świętą odprawi papież. Nie będzie to jednak uroczysta celebracja jak w bazylice Świętego Piotra, ale liturgia domowa w małej kaplicy watykańskiego domu, który Franciszek nazywa czasem swoim klasztorem.

Przed papieżem leży lekcjonarz otwarty na słowie Bożym. Żadnych kartek, żadnych notatek. Franciszek dobrze pamięta biblijne zalecenie: Mów zwięźle, w niewielu słowach wiele treści. Homilia, którą za chwilę wygłosi, zrodzi się w bezpośrednim spotkaniu ze słuchaczami. Będzie zawierać jedną myśl, jedno uczucie i jeden obraz.

Papież nie powie, czego nie należy robić, jak nie należy postępować, ale zaproponuje, co możemy zrobić, zmienić w życiu na lepsze. Wskaże drogę i kierunek na przyszłość.

Tom "Prawda jest spotkaniem" obejmuje homilie z pierwszego roku pontyfikatu Franciszka. Jeśli mamy serce zamknięte, serce z kamienia, kiedyś chwycimy ten kamień w dłonie i będziemy gotowi nim rzucić.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: ZNAK
Autor: Franciszek
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 576
Wymiar [mm]: 124x195
EAN: 9788324055555
ISBN: 9788324055555
ID: 425477

Zobacz również

Prawda jest spotkaniem
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...