TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Przestań zgrywać milionera. Lepiej nim zostań

Ocena:
(2 opinii)

Ludzie bogaci nie mają dobrej prasy. Niechęć do nich ma swoje źródło w zawistnym przekonaniu, że gospodarka jest grą o sumie zero; to, co jedni zarabiają, drudzy muszą stracić. Tymczasem jest to pogląd słuszny z punktu widzenia ideologii socjalistycznej, gdzie jedni otrzymują to, co państwo zabrało innym. W systemie wolnorynkowym kapitał produkuje wzrost gospodarczy, a wzrost to dobrobyt. Stąd w kapitalizmie zwalczanie ludzi bogatych - od których pochodzi gros kapitału, a więc dostatek dla wszystkich - jest strzelaniem sobie w stopę.

Książka przedstawia zaskakujące konkluzje, obalając lewicowe mity na temat ludzi zamożnych. Jest to nie tylko lektura pasjonująca, ciekawa, ale i wyjątkowo pożyteczna. Czytając poznajemy obyczaje liderów, a nic tak nie sprzyja osiągnięciom sukcesu, jak podążanie drogą, która jest sprawdzona i skuteczna.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Trochę śmieszna książka

Spodziewałem się czegoś bardziej inspirującego, opowieści ciekawych ludzkich zmagań, tymczasem - jak niestety często po amerykańsku - tezę, którą można streścić w kilku zdaniach - autor potrafi opowiedzieć, wplatając trochę przykładów i masę danych statystycznych - rozwlekając do prawie dwustu osiemdziesięciu stron. Ale w sumie nie żałuję tej lektury - a nawet wesoło mi się zrobiło: też jeżdżę toyotą :)

autor opinii: Michał Kubaszczyk

Świetna książka

Naprawdę zmienia sposób postrzegania ludzi prawdziwie bogatych. To nie są rozrzutni playboje, ale ciężko pracujący i oszczędzający ludzie.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fijorr Publishing
Autor: Thomas J. Stanley
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 278
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788389812667
ISBN: 978-83-89812-66-7
ID: 167677

Zobacz również

Przestań zgrywać milionera. Lepiej nim zostań
43.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...