TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Skąd się biorą odpowiedzialne dzieci - czyli o wychowaniu do odpowiedzialności w pracy i małżeństwie

Ocena:
(1 opinii)

Zadaniem ojca lub matki jest zaplanowanie i wprowadzenie w życie programu, który umożliwi nauczenie dziecka tego wszystkiego, co będzie mu potrzebne, by stało się odpowiedzialnym dorosłym człowiekiem, a nie czterdziestoletnim podlotkiem.

Najważniejszym powodem, dla którego powinniśmy trenować nasze dzieci, jest fakt, że pewnego dnia pójdą one w szeroki świat i zaczną podejmować decyzje, które będą miały wpływ na resztę ich życia. Rodzice trenując swoje dzieci zawczasu powinny się wycofywać i pozwalać dzieciom doświadczać konsekwencji własnego postępowania. I najważniejsze: nie próbujmy ich ratować. Cokolwiek się stanie, będzie rezultatem postępowania dziecka. Pozbawiając dziecko szansy na doświadczenie porażki, ograbiamy je podwójnie - odbieramy mu smak prawdziwego zwycięstwa i nie pozwalamy na dorastanie do dojrzałej przyszłości. Rodzice ciągle ratujący swoje dzieci degradują je i okradają ze sposobności zebrania doświadczeń potrzebnych do stania się dojrzałymi osobami.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Zdrowe podejście

Książkę tego typu trzeba czytać od nowa co jakiś czas, aby odreagować bombardujące nas ze świata 'prawdy' o właściwym życiu, wychowaniu, miłości i dowolnej innej dziedziny. Celowo piszę 'prawdy', bo nie mają one wiele wspólnego z rzeczywistą prawdą. Na szczęście ta książka pozwala utwierdzić w przekonaniu, że intuicja nie zawodzi. Jeżeli chcemy mieć 'poukładane' dzieci nie mogą żyć pod kloszem i musimy stwarzać okazje do ćwiczenia ich odpowiedzialności, asertywności, odwagi, rzetelności i każdej innej cechy, która jest ważna w dorosłym życiu.

autor opinii: Andrzej Jakubowski

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: Robert Barnes
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 344
Wymiar [mm]: 20x13
EAN: 9788374920476
ISBN: 9788374920476
ID: 67980

Zobacz również

Skąd się biorą odpowiedzialne dzieci - czyli o wychowaniu do odpowiedzialności w pracy i małżeństwie
24.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...