BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Śmierć papieża

Wczesną wiosną 2005 roku w Londynie toczy się proces trzech osób oskarżonych o działalność terrorystyczną. Jedną z nich jest Bask, były ksiądz, pracujący obecnie dla międzynarodowej katolickiej organizacji charytatywnej. Charyzmatyczna postać oskarżonego sprawia, że sędziowie przysięgli nie dają wiary słowom oskarżyciela.

Relacjonująca proces brytyjska dziennikarka ulega fascynacji jego osobowością i misją, jaką spełnia wobec najuboższych i pokrzywdzonych tego świata. Wyrusza za nim do Rzymu, gdzie mieści się siedziba organizacji, a następnie do Afryki.

W tym czasie umiera Jan Paweł II. Wkrótce zbierze się Kolegium Kardynalskie, które ma wybrać nowego papieża. Czy można z zewnątrz wpłynąć na decyzję kardynałów? Zawiązuje się spisek, który grozi katastrofą nie tylko dla Kościoła, ale i całego świata.

Niespodziewane zakończenie tego eklezjalnego thrillera pozostawia czytelnika w niepewności, czy aby ta historia nie wydarzyła się naprawdę.

Piers Paul Read to brytyjski pisarz katolicki, członek Royal Society of Literature, wiceprzewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia Pisarzy Anglii i Walii, laureat wielu nagród, odznaczony m.in. Medalem Tomasza Morusa za wybitne osiągnięcia na polu literatury katolickiej.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Pax
Autor: Paul Read Piers
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 336
Wymiar [mm]: 123x195
EAN: 9788321119359
ISBN: 9788321119359
ID: 301451

Zobacz również

Śmierć papieża
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...