TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Hebrajsko-polski Stary Testament. Prorocy

Tom pierwszy tego monumentalnego opracowania - PIĘCIOKSIĄG spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem ze strony środowisk naukowych. Stał się też jednym z podstawowych narzędzi w egzegezie Tory.

Dzieło to oprócz etymologicznego tłumaczenia każdego słowa hebrajskiego zawiera numeryczne kody opisujące pełną klasyfikację gramatyczną każdego słowa, jego transliterację oraz kod wskazujący na rdzeń słowa, co wobec faktu, że niektóre formy semantyczne słów hebrajskich mają identyczną formę, mimo pochodzenia od różnych rdzeni, jest szalenie potrzebne do ustalenia właściwego przekładu.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt skompilowania składu tekstu. Zachowano szyk tekstu hebrajskiego pisanego od prawej do lewej, a jednocześnie wprowadzono polski przekład, w którym każdy osobny wyraz musi być pisany od lewej strony do prawej. To wszystko w formie "paczek" czterech równoległych linii musiało być łamane z zachowaniem zachodnich zasad typograficznych.

Rzecz w skali wydawniczej zupełnie bez precedensu. Żadne z interlinearnych wydań angielskich czy niemieckich nie ma tak rozbudowanej formuły. Zachodnie publikacje interlinearne są zwykle dwuliniowe, pomijające morfologię i transliterację każdego słowa. W żadnym wydaniu interlinearnym Starego Testamentu publikowanym na Zachodzie nie ma klucza przypisującego właściwe rdzenie odpowiednim słowom.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Vocatio
Autor: Anna Kuśmirek
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 1600
Wymiar [mm]: 170x240
EAN: 9788374920230
ISBN: 9788374920230
ID: 78185

Zobacz również

Hebrajsko-polski Stary Testament. Prorocy
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...