TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Sto modlitw do Maryi

Ocena:
(1 opinii)

Ojciec Pio mawiał, że „modlitwa jest tlenem dla duszy”. W niniejszym zbiorku zgromadzono sto różnych modlitw do Matki Bożej, o której św. Efrem Syryjczyk powiadał, że „stała się nam niebem, niosąc Boga, który do Niej zstąpił i w Niej zamieszkał”.

Każda z modlitw tych dawnych i tych zupełnie nowych przypomina, iż Maryja miała odwagę zaufać Bogu, powierzając Mu wszystkie swoje sprawy. Sięgając po ten zbiorek, pamiętajmy, iż jest nam Matką, która nie tylko towarzyszy naszej wędrówce wiary, ale wsłuchuje się we wszystkie nasze prośby.

Modlitwa maryjna - modlitwa do Matki - jest częścią tradycji Kościoła od pierwszych wieków jego istnienia. Ten wyjątkowy modlitewnik zawiera wybór modlitw starych i współczesnych, wywodzących się z tradycji łacińskiej i bizantyńskiej, formuły konsekracji maryjnej, litanie i teksty zaczerpnięte ze spuścizny wielu świętych i błogosławionych.

Wśród autorów są m.in. następujące postaci: św.Teresa z Avila, św. Maksymilian Kolbe, bł. Matka Teresa z Kalkuty, św. Ludwik Grignion de Montfort, św. Efrem Syryjczyk, Francesco Petrarka, św. Piotr Chryzolog, Tonino Bello, Marta Robin, Helder Camara, Thomas Merton, bł. Jan Paweł II, Benedykt XVI. Znajdziemy w tym zbiorze także modlitwę ekumeniczną bł. Jakuba Albertione, Akatyst czy Litanię do Maryi-Dziecka.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

100 Modlitw 100 Pereł

Książka 100 modlitw do Maryi nie jest kolejną Książką która trafi do biblioteki kolejnej ponad setnego zbioru Książek i będzie czekać na swój czas. Akurat teraz o godzinie 00:12 mam ją przy sobie. Dla prawdziwie pobożnych ta Książka będzie skarbem nad skarby. Modlitwy takie jak Trynitarne Zdrowaś Maryjo i Modlitwa Zadośćuczynienia połączone razem pięknie Komponują z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej w Szacie Brylantowej gdzie Dzieciątko Jezus wskazując gestem mistrza dzbanek do którego (a tak właściwie to stągwie) wchodzi czy wlewa otaczająca oblicze Maryi biel i czerwień ale i jest jeszcze jeden kolor pod nimi. Obrazy są różne. Ja mam w domu zielono niebieski i interpretuję to jako zachętę. Zielony oznacza nadzieję a Niebieski czystość Duszy. Spełnienie nadziei Maryi na walkę z grzechem wiem że spełni się moja nadzieja. Książkę polecam szczególnie tym którzy obdarzeni są darem Mądrości.

autor opinii: Grzegorz Misiak

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Wydawnictwo Księży Marianów
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 216
Wymiar [mm]: 104x168
EAN: 9788375023343
ISBN: 9788375023343
ID: 229389

Zobacz również

Sto modlitw do Maryi
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...